امنیت مودم- راه های افزایش آن - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

امنیت مودم- راه های افزایش آن

نرم افزار هک مودم
نرم افزار هک مودم
اکتبر 16, 2021
امنیت وای فای
امنیت وای فای و انواع آن
اکتبر 18, 2021

امنیت مودم- راه های افزایش آن

امنیت مودم

امنیت مودم

همه ی ما روزانه با مودم های مختلفی سر و کار داریم. این موضوع مهم است که اگر مودمی مربوط به استفاده ی ماست امن باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در مورد امنیت مودم اطلاعات لازم را به شما ارائه دهیم. همه ی افرادی که می خواهند مودم داشته باشندو از اینترنت آن استفاده کنند باید این موارد امنیتی در مورد مودم را بدانند. مخصوصا افرادی که صاحب مودم های اشتراکی یا با رنج بالا هستند که باعث می شود افراد زیادی از این دستگاه استفاده کنند.

مودم چیست؟

اینترنت بی سیم یا دسترسی به Wi-Fi به یک ضرورت در خانه و محل کار تبدیل شده است . اما همچنین می تواند دریچه ای را برای خطرات هکرها ، کلاهبرداران و سارقان هویت باز کند. چه در خانه و چه در دفتر کار شما ، یک روتر وای فای ناامن که روی تنظیمات پیش فرض سازنده کار می کند ، می تواند هنگام دسترسی هکرها و افراد ناشناس Wi-Fi به اطلاعات خصوصی شما و ایجاد فشار بر پهنای باند شما ، مسئولیتی ایجاد کند.

اگر شبکه Wi-Fi شما به درستی ایمن نشده است-یک آدرس IP عمومی ، بدون گذرواژه Wi-Fi منحصر به فرد-ممکن است به هر کسی که دارای دستگاه مجهز به بی سیم است دسترسی داشته باشید. شاید نگران کسی نباشید که از اتصال بی سیم شما استفاده می کند . اما خطر واقعی این است که اطلاعات حساسی که ارسال و دریافت می کنید . ایمیل ها ، اطلاعات بانکی و حتی برنامه روزانه خانه هوشمند شما – در معرض دید مجرمان سایبری قرار گیرد.

 امنیت مودم

مودم ها با رمز گذاری می توانند امنیت بالایی را به دست بیاورند

امنیت مودم

هر روتر باید یک رمز عبور قوی داشته باشد تا از افراد بد جلوگیری کند. برخی از روترهای جدید دارای رمزهای پیش فرض هستند ، اما باید آنها را در حین راه اندازی تغییر دهید. ایجاد گذرواژه جدید ، پیچیده و منحصر به فرد برای روتر بی سیم آسان است. فقط باید چند دقیقه طول بکشد. دستورالعمل های خاص از روتر به روتر دیگر متفاوت است ، اما ایده اصلی این است:

همه روترهای بی سیم دارای آدرس عددی هستند. اگر دستورالعمل ها را از دست داده اید ، احتمالاً می توانید با جستجوی آنلاین شماره مدل روتر خود ، دستور خود را پیدا کنید.
در تنظیمات امنیتی ، نامی برای روتر و گذرواژه ایجاد کنید و سپس یک نوع رمزگذاری مانند WAP2 را انتخاب کنید. از روتر خود چیزی که به راحتی می تواند با شما مرتبط باشد ، مانند نام خانوادگی خود ، نام نبرید.
اطمینان حاصل کنید که رمز عبور پیچیده ای را انتخاب کرده اید که می توانید آن را به خاطر بسپارید اما حدس زدن آن آسان نیست.
در صورت درخواست ، اطلاعات به روز شده را ذخیره نکنید. روتر شما اکنون در برابر مجرمان سایبری پرسه زده ایمن شده است.

انواع مختلف رمزگذاری

بسته به روتر شما ، ممکن است گزینه هایی برای انواع مختلف رمزگذاری داشته باشید. رایج ترین انواع رمزگذاری روتر WEP ، WPA و WPA2 هستند. روترهای تجاری مارک هایی مانند Netgear ، Linksys و ASUS اغلب شامل موارد زیر است:

حریم خصوصی معادل سیم (WEP):

این قدیمی ترین و محبوب ترین شکل رمزگذاری روتر موجود است. با این حال ، این پروتکل از همه پروتکل های رمزگذاری کم امنیت مودم است. از امواج رادیویی استفاده می کند که کرکینگ آنها آسان است. برای هر بسته داده ای که منتقل می شود از کلید رمزگذاری مشابه استفاده می کند. با کمک نرم افزارهای خودکار ، این اطلاعات به راحتی قابل تجزیه و تحلیل هستند.

Wi-Fi Protected Access (WPA):

اتحادیه Wi-Fi با WPA برای ارائه پروتکل رمزگذاری بدون کاستی WEP ارائه شد. این کلید رمزنگاری را به هم ریخته و در نتیجه از شر مشکلات ناشی از ترک خوردن امواج رادیویی خلاص می شود. این نیز یک روش رمزگذاری کمتر امن است . تا حدی به دلیل سخت افزار و سیستم عامل قدیمی که هنوز از WEP به عنوان پروتکل اصلی خود استفاده می کنند. با این حال ، این پیشرفت قابل توجهی نسبت به WEP است.

Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2):

این نوع رمزگذاری در حال حاضر امن ترین و جدیدترین شکل رمزگذاری موجود است. شما همیشه باید WPA2 را در صورت موجود بودن انتخاب کنید. این برنامه نه تنها کلید رمزگذاری را به هم می زند . بلکه اجازه استفاده از پروتکل یکپارچگی کلید زمانی یا TKIP را نیز نمی دهد که از امنیت AES کمتر برخوردار است.

استاندارد رمزگذاری پیشرفته:

در صورت امکان ، می خواهید از AES در بالای WPA2 یا WPA استفاده کنید. این همان نوع رمزگذاری است که توسط دولت فدرال برای حفظ اطلاعات طبقه بندی شده استفاده می شود. روترهای ساخته شده پس از 2006 باید گزینه ای برای فعال کردن این ویژگی در بالای WPA2 داشته باشند.

نحوه راه اندازی مودم به صورت ایمن

تولیدکنندگان می دانند چقدر مهم است که محصولات خود را کاربر پسند کنیم. اکثر روترها دارای دستورالعمل هایی هستند که راه اندازی و پیکربندی آنها آسان است. برنامه ها جایگزین کتابچه های راهنمای کاربر بزرگ و رابط های وب می شوند که کاربران را در مراحل راه اندازی راهنمایی می کند. در حالی که استفاده از برنامه ها راه اندازی روترها را برای مشتریان آسان کرده است ، ممکن است روتر کاملاً ایمن نباشد. در اینجا چند نکته را قبل از راه اندازی روتر باید در نظر بگیرید.

 امنیت مودم

همه ی افرادی که مودم دارند باید برای امنیت خود تلاش کنند

روتر خود را با سیستم عامل جدید به روز کنید و آن را به روز نگه دارید

به روزرسانی سیستم عامل روتر شما یک اقدام امنیتی مهم است که به محافظت از روتر در برابر آخرین تهدیدها کمک می کند. اکثر روترهای مدرن به شما امکان می دهند اعلان ها را فعال کنید. تا در صورت موجود بودن وصله ها و به روزرسانی های سیستم عامل روتر ، اعلان ها به شما اطلاع داده شود.

برخی از تولید کنندگان حتی ممکن است به روزرسانی را به طور خودکار به سخت افزار شما فشار دهند . بنابراین نیازی به انجام هیچ کاری ندارید. با این حال ، برخی از روترها هستند که در گزینه تنظیمات به روز رسانی می کنند. در این حالت ، کاربر باید مطمئن شود که سیستم عامل به طور دستی به طور مرتب به روز می شود.

اطلاعات ورود و رمز عبور روتر خود را تغییر دهید

روترهای سنتی دارای رمز عبور پیش فرض هستند که توسط سازنده ایجاد شده است. اگرچه ممکن است پیچیده و مقاوم در برابر هک به نظر برسد ، اما شانس خوبی وجود دارد که اکثر مدلهای یک روتر رمز عبور مشابهی را به اشتراک بگذارند. این رمزهای عبور اغلب به راحتی قابل ردیابی یا یافتن در اینترنت هستند.

اطمینان حاصل کنید که هنگام راه اندازی رمز عبور روتر خود را تغییر داده اید. یک عدد الفبای پیچیده انتخاب کنید

رمز عبور ical با چندین کاراکتر یا admin به صورت پیش فرض وجود دارد. در صورت امکان ، نام کاربری شبکه خود را نیز تغییر دهید. به هر حال ، نیمی از اطلاعات ورود به سیستم را تشکیل می دهد.

همیشه از WPA2 برای ایمن سازی شبکه بی سیم خود استفاده کنید

Wi-Fi Protected Access 2 که بیشتر با نام WPA2 شناخته می شود ، یک فناوری امنیتی شبکه ای متداول است که در روترهای بی سیم استفاده می شود. هک وای فای بدون رمز گذاری های شبکه ای به راحتی انجام می شود.

این یکی از امن ترین گزینه های رمزنگاری است که از سال 2006 در بازار موجود است. WPA2 ترافیک ورودی و خروجی روتر را تغییر می دهد. این بدان معناست که حتی اگر کسی در محدوده باشد و ترافیک را ببیند ، تنها چیزی که می بیند نسخه رمزگذاری شده است.

WPS را غیرفعال کنید

Wi-Fi Protected Setup (WPS) با هدف سهولت و سرعت بیشتر تجربه کاربر هنگام اتصال دستگاه های جدید به شبکه ایجاد شده است. این کار بر این ایده است که شما یک دکمه روی روتر و یک دکمه روی دستگاه را فشار دهید. این باعث می شود که هر دو دستگاه به طور خودکار جفت شوند.

کاربر می تواند از شماره شناسایی شخصی یا PIN برای راه اندازی دستگاه برای ایجاد اتصال استفاده کند. این امر استفاده از رمز WPA 16 کاراکتری را که اکثر روترها استفاده می کنند حذف می کند.

با این حال ، به دلیل PIN ، WPS شهرت بدی برای ناامن بودن به دست آورد. PIN یک عدد هشت رقمی است که با استفاده مکرر از ترکیب های مختلف نام کاربری و گذرواژه به راحتی قابل هک شدن است. این کار با کمک نرم افزار انجام می شود. به این نوع حملات حمله وحشیانه می گویند.

اکثر روترها به کاربران اجازه می دهند WPS را غیرفعال کنند. حتی اگر به نظر می رسد که گزینه PIN غیرفعال است ، WPS را غیرفعال کنید. در سالهای اخیر ، مشخص شد که بسیاری از روترهای تولیدکنندگان مشهور حتی در صورت غیرفعال بودن احراز هویت مبتنی بر PIN را مجاز می دانند.

برنامه آنلاین شبکه بی سیم خود را بروز رسانی کنید

اگر از دستگاه های متصل به اینترنت مانند قهوه سازهای هوشمند و یخچال های هوشمند استفاده نمی کنید ، برنامه ریزی برنامه آنلاین شبکه بی سیم شما ممکن است برای شما مفید باشد. این به غیرفعال کردن اینترنت در صورت عدم استفاده کمک می کند. یک شبکه غیرفعال در لیست هکرها ظاهر نمی شود. برای امنیت مودم هم این موضوع بسیار مهم است.

بسیاری از انواع نرم افزار هک مودم با استفاده از نقص های امنیتی به شبکه ی مودم شما نفوذ می کنند. بنابراین با بروز رسانی می توانید از این مشکل جلوگیری کنید.

از خدمات خطرناک یا تأیید نشده خودداری کنید

عاقلانه است که وقتی از راه دور به روتر خود متصل هستید ، دسترسی از راه دور را غیرفعال کنید.

برای مثال UPnP را در نظر بگیرید. Universal Plug and Play یا UPnP روشی آسان است که به دستگاه ها اجازه می دهد دستگاه های دیگر را در شبکه شما پیدا کنند. همچنین می تواند روتر را تغییر دهد تا به دستگاه های دیگر شبکه ها اجازه دسترسی به دستگاه شما را بدهد. با این حال ، به هکرها کمک کرده است تا بدافزارها و ویروس ها را با دور زدن فایروال معرفی کنند. Mirai Botnet نمونه ای از چنین حملاتی است.

 امنیت مودم

اینترنت اشیا می تواند امنیت مودم را پر اهمیت کند

راه اندازی شبکه مهمان برای دستگاه های خانه هوشمند

شبکه مهمان مزایای خود را دارد. این نه تنها یک SSID و رمز عبور منحصر به فرد در اختیار مهمانان شما قرار می دهد ، بلکه دسترسی افراد خارجی را به شبکه اصلی شما که دستگاههای متصل شما در آن کار می کنند نیز محدود می کند. این یکی از مهمترین روش های جلوگیری از هک مودم است.

پس از راه اندازی شبکه مهمان ، مجبور نخواهید بود رمز عبور شبکه اصلی خود را با مهمانان خود به اشتراک بگذارید. آنها نمی توانند به دستگاه های مجهز به اینترنت اشیاء شما دسترسی داشته باشند یا شبکه و دستگاه های شما را با بدافزار یا ویروس هایی که ممکن است در دستگاه های آنها باشد آلوده کنند.

سایر نکات امنیتی برای مودم

گذشته از تنظیمات روتر و اطمینان از استفاده از ویژگی های امنیتی شبکه Wi-Fi ، گزینه های دیگری نیز وجود دارد که برای امنیت مودم اهمیت دارد. مانند استفاده از شبکه خصوصی مجازی ، علاوه بر امنیت دستگاه و سرقت هویت.

از یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN استفاده کنید

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) ارتباطات بین دستگاه ها را رمزگذاری می کند و حریم خصوصی آنلاین و ناشناس بودن را ایجاد می کند. یک VPN می تواند آدرس پروتکل اینترنت (IP) شما را پنهان کند ، بنابراین اقدامات آنلاین شما عملاً قابل ردیابی نیستند. سرویس های VPN اتصالات امن و رمزگذاری شده ای را برای حفظ حریم خصوصی بیشتر داده هایی که ارسال و دریافت می کنید ، حتی در نقاط امن Wi-Fi ، ایجاد می کند.

همیشه از دیوار آتش یا همان فایروال استفاده کنید

فایروال ترافیک ورودی و خروجی شبکه را کنترل می کند و ترافیک خاصی را مجاز یا مسدود می کند. این یک ویژگی امنیتی مهم است که هنگام انتخاب روتر باید به دنبال آن باشید. برای ایمنی آنلاین شبکه و دستگاه های خود ، هوشمند است که هرگز فایروال را غیرفعال نکنید. در صورت غیر فعال کردن فایروال حتما آن را در حالت موقت قرار دهید تا امنیت مودم شما به خطر نیفتد.

یک آنتی ویروس و نرم افزار امنیتی قوی نصب و استفاده کنید

راه اندازی امنیت برای شبکه بی سیم شما زمان زیادی نمی برد و کمک زیادی به شما در برابر هکرها می کند. مجرمان سایبری خستگی ناپذیر برای دسترسی به اطلاعات شخصی و مالی شما تلاش می کنند. سرمایه گذاری کوچک در نرم افزارهای امنیتی می تواند راهگشا باشد.

حتی اگر همسایه ای ندارید که بخواهد از Wi-Fi شما استفاده کند ، از خود در برابر خرابکاری های خطرناک محافظت خواهید کرد. به خصوص اکنون که خانه های زیادی به هم متصل شده اند و دستگاه های مختلف از Wi-Fi استفاده می کنند ، عاقلانه است که از تمام اطلاعاتی که این دستگاه ها در خود دارند محافظت کنید. غفلت نکنید. فقط چند دقیقه از انتخاب تنظیمات مناسب روتر Wi-Fi خانگی می تواند تفاوت را با دنیای متصل شما نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!