امنیت اینستا - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

امنیت اینستا

نرم افزار دانلود از اینستا
نرم افزار دانلود از اینستا
ژانویه 16, 2022
امنیت شبکه های اجتماعی
امنیت شبکه های اجتماعی
ژانویه 18, 2022

امنیت اینستا

امنیت اینستا

امنیت اینستا

امنیت اینستا یکی از مسائلی است که سال هاست کاربران آن را درگیر کرده است.این موضوع باعث شده که نرم افزار های مختلفی برای این موضوع ساخته شود. در این مقاله می خواهیم در مورد امنیت و مسائل مربوط به هک اینستاگرام و روش هایی که می توانید این امنیت را افزایش دهید صحبت کنیم. دقت داشته باشید که امنیتی که باید از جانب شرکت ارائه دهنده ی اینستاگرام باشد تامین شده هست. اما یک بخش از امنیت هم توسط خود کاربر باید تامین شود.

مفیدترین تنظیمات امنیتی برای افزایش امنیت اینستا

متأسفانه، تشخیص تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی همیشه ساده نیست و توسعه‌دهندگان با تغییر هر از گاهی آنها کار را سخت‌تر می‌کنند. به عنوان مثال، اینستاگرام اخیراً تنظیمات خود را به روز کرده است. در اینجا برخی از مفیدترین گزینه هایی که برای راه اندازی توصیه می کنیم آورده شده است.

1-پیکربندی تنظیمات امنیتی اینستاگرام

تنظیمات جدید اینستاگرام محافظت قوی تری در برابر دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری و سرقت هویت شما ارائه می دهد.

برای یافتن تنظیمات امنیتی:

نمایه (پروفایل) خود را باز کنید
روی سه نوار در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید یا ضربه بزنید.
تنظیمات را انتخاب کنید.
به امنیت بروید.

اولین قانون امنیتی برای هر حساب کاربری، تنظیم یک رمز عبور قوی، طولانی و منحصر به فرد است. مهاجمان قادر نخواهند بود آن را به سرعت به صورت brute-force یا در پایگاه داده‌هایی که از سایت‌های دیگر دزدیده‌اند پیدا کنند، به این معنی که نمی‌توانند حساب شما را هک کنند. البته، مگر اینکه رمز عبور خود را بدهید یا از شبکه اجتماعی درز کند.

امنیت اینستا

برای اینکه بدانید امنیت اینستا در گوشی شما چقدر است تلاش کنید که آن را هک کنید

2-نحوه تنظیم احراز هویت دو مرحله ای در برنامه اینستاگرام

برای اطمینان از عدم نشت رمز عبور، احراز هویت دو عاملی یا ذو مرحله ای  را فعال کنید. هر زمان که شخصی (از جمله شما) بخواهد در دستگاه دیگری وارد حساب کاربری شما شود، شبکه اجتماعی یک کد یکبار مصرف را درخواست می کند که از طریق پیامک ارسال شده یا توسط یک برنامه خاص تولید شده است. به این ترتیب، از تمام تلاش‌های ورود به سیستم مطلع می‌شوید و هک کردن حساب خود بدون اطلاع از کد غیرممکن است.

برای فعال کردن 2FA:

احراز هویت دو مرحله ای را انتخاب کنید.
روی Get Started کلیک یا ضربه بزنید.
نحوه دریافت کدها را انتخاب کنید: دریافت از طریق پیام متنی یا ایجاد در برنامه احراز هویت.

نکته

: پس از فعال کردن این عملکرد، شبکه اجتماعی کدهای بازیابی را ارائه می دهد. کدها به شما کمک می کنند حتی اگر تلفنی که در آن پیام های متنی دریافت می کنید یا از برنامه تولید کد استفاده می کنید (برای جزئیات بیشتر در مورد آن گزینه اینجا را ببینید) وارد سیستم شوید. کدهای بازیابی را یادداشت کرده و در مکانی امن ذخیره کنید. این مهمترین پیکر بندی برای امنیت اینستا است.

3-چگونه بررسی کنیم ایمیلی که از اینستاگرام دریافت کرده‌اید واقعی است یا خیر؟

توسعه دهندگان اینستاگرام راهی برای محافظت از کاربران در برابر فیشینگ ایمیل پیدا کرده اند. تنظیمات برنامه اکنون به شما امکان می دهد ببینید که شبکه اجتماعی چه پیام هایی را طی دو هفته گذشته برای شما ارسال کرده است. اگر پیامی ظاهراً از اینستاگرام دریافت کردید، اما در برنامه ظاهر نشد، می‌توانید با اطمینان آن را به عنوان اسپم علامت بزنید.

برای مشاهده اینکه کدام اعلان‌های شبکه اجتماعی واقعی هستند:

ایمیل از اینستاگرام را انتخاب کنید.
اگر پیامی در مورد تلاش برای ورود به سیستم، فعالیت مشکوک در حساب شما و غیره باشد، در تب Security به دنبال آن بگردید. اگر در مورد چیز دیگری است، برگه دیگر را بررسی کنید.

4-لیست برنامه ها و وب سایت های متصل به حساب اینستاگرام خود را از کجا پیدا کنید؟

برنامه ها و وب سایت های شخص ثالث منبع دیگری از خطر برای امنیت اینستا هستند. آنها برای گسترش قابلیت‌های شبکه اجتماعی متصل هستند – به عنوان مثال، با افزودن فیلتر برای عکس‌ها یا ابزارهای بازاریابی مفید – اما اگر برنامه‌ای هک شود یا سازندگان آن کاملاً بدخیم نباشند، می‌تواند از حساب شما برای مقاصد مجرمانه استفاده کند. می‌توانید فهرست برنامه‌ها و وب‌سایت‌های متصل را مشاهده کنید و آن‌هایی را که به آن‌ها نیاز ندارید، در بخش امنیت اینستا، در بخش «برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها» حذف کنید.

5-انتخاب کنید چه کسی پست های شما را با یک حساب خصوصی می بیند

به طور پیش فرض، هر حساب اینستاگرام برای کل جامعه قابل مشاهده است. تغییر به یک حساب خصوصی به شما امکان می دهد کنترل کنید چه کسی محتوای شما را می بیند. با یک حساب خصوصی، می‌توانید فالوورها را بدون مسدود کردن آنها حذف کنید (نکته شماره 3 را ببینید). تنظیم حساب خود بر روی خصوصی ساده است – از صفحه نمایه خود به چرخ دنده “تنظیمات” بروید و “حساب خصوصی” را به موقعیت “روشن” تغییر دهید. از آنجا، شما باید هر درخواست دنبال کردنی را که در حال حرکت است تأیید کنید.

6-هر کسی را که نمی خواهید پست های شما را ببیند مسدود کنید

حتی اگر حساب خصوصی ندارید، باز هم می‌توانید با استفاده از ابزار مسدود کردن، کنترل کنید چه کسی می‌تواند شما را در اینستاگرام پیدا کرده و دنبال کند. برای مسدود کردن یک حساب کاربری، به نمایه آن حساب بروید، منوی «…» را در گوشه سمت راست بالا باز کنید و روی «Block User» ضربه بزنید. کاربر حساب اعلانی مبنی بر مسدود کردن آنها دریافت نخواهد کرد. در حالی که کاربر همچنان می‌تواند نام کاربری شما را در اینستاگرام ذکر کند، این ذکر در Activity شما ظاهر نمی‌شود. اگر نام کاربری خود را پس از مسدود کردن آنها تغییر دهید، نمی توانند از شما نام ببرند مگر اینکه نام کاربری جدید شما را بدانند.

امنیت اینستا

هکر ها با روش های مختلفی می توانند شما را هک کنند

7-هرگونه سوء استفاده، آزار و اذیت یا جعل هویت را گزارش دهید

ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که تمام محتوای اینستاگرام قانونی است و از دستورالعمل های انجمن ما پیروی می کند. اگر چیزی مشکوک دیدید یا پستی که فکر می‌کنید دستورالعمل‌های ما را نقض می‌کند، آن را گزارش کنید! در اینجا چگونه است:
برای گزارش یک نظر، انگشت خود را به سمت چپ بکشید و روی پیکان ضربه بزنید.
برای گزارش یک پست یا یک حساب خاص، روی منوی «…» و سپس «گزارش» ضربه بزنید.
یا، می‌توانید این فرم را به‌صورت آنلاین پر کنید و تیم بررسی اینستاگرام تعیین می‌کند که آیا نظر، پست یا حساب باید حذف شود.

در نهایت، اگر فکر می‌کنید شخصی به شما یا شخصی که در اینستاگرام می‌شناسید جعل هویت می‌کند، این فرم را پر کنید.

8-از دوست نیازمند حمایت کنید

اگر مشاهده کردید که شخصی مطالبی را درباره خودکشی یا آسیب رساندن به خود پست می کند و فکر می کنید باید اقدامات فوری انجام شود، فوراً با مجری قانون محلی تماس بگیرید. اگر خطر خطر فیزیکی فوری نیست، محتوای داخل برنامه را با ضربه زدن روی منوی «…» در کنار هر پست و ضربه زدن روی «این نامناسب است» گزارش دهید. گزینه “Self Injury” را انتخاب کنید. برای اعلام حضور از طریق تلفن، از طریق پیام دایرکت یا حضوری با دوست خود تماس بگیرید. منابع بیشتر را در مرکز راهنمایی اینستاگرام مشاهده کنید. اما به یاد داشته باشید که این یکی از مهمترین موضوعات در مورد امنیت اینستا است.

پیکربندی تنظیمات حریم خصوصی و امنیت اینستا

 

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که نه تنها از امنیت پروفایل خود اطمینان حاصل کنید، بلکه دسترسی به عکس ها، فیلم ها، استوری ها و سایر داده های خود را نیز محدود کنید. می‌توانید محتوای شخصی را از چشمان کنجکاو پنهان کنید، خود و دوستانتان را از شر نظرات نفرت‌آمیز خلاص کنید و از اشتراک‌گذاری استوری‌ها و پست‌های مشترکین با دیگران جلوگیری کنید. برای انجام این کار:

برنامه اینستاگرام را باز کنید.
روی سه نوار در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید یا ضربه بزنید.
تنظیمات را انتخاب کنید.
به حریم خصوصی بروید.

1-چگونه حساب اینستاگرام خود را خصوصی کنید و لیست فالوورها را ویرایش کنید؟

اگر اینستاگرام شما برای خود تبلیغی نیست، بلکه مکانی برای تبادل عکس و ویدیو با دوستانتان است، می‌توانید حساب خود را خصوصی کنید:

حریم خصوصی حساب را باز کنید.
فعال کردن حساب خصوصی

اکنون پست‌ها و داستان‌های( یا استوری های ) شما فقط برای مشترکینی که تأیید کرده‌اید قابل مشاهده خواهند بود. درست است، مقداری چاپ ظریف وجود دارد. اول، هرکسی که قبلا مشترک شده است، شبکه اجتماعی به طور خودکار تایید شده را در نظر می گیرد. برای ویرایش لیست فالوورها، موارد زیر را انجام دهید:

در بخش حریم خصوصی، حساب‌هایی را که دنبال می‌کنید انتخاب کنید.
در برگه مشترکین، مواردی را که نمی‌خواهید پست‌ها و داستان‌های خود را به آن‌ها نشان دهید، پیدا کرده و حذف کنید.

دوم، اگر یک عکس اینستاگرام را در شبکه اجتماعی دیگری ارسال کنید، برای همه کسانی که می توانند پست های شما را در این شبکه اجتماعی ببینند، قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین اگر این کار را اغلب انجام می دهید، پیکربندی حریم خصوصی را در سایر شبکه های اجتماعی نیز فراموش نکنید.

2-نحوه تنظیم افرادی که می توانند استوری های اینستاگرام شما را ببینند

حتی اگر یک اینستابلاگر هستید و خصوصی کردن حساب برای شما گزینه‌ای نیست، باز هم می‌توانید دسترسی به محتوای خاصی را کنترل کنید. به عنوان مثال، اینستاگرام به شما امکان می دهد استوری ها را از کاربران خاص مخفی کنید، برخی از آنها را فقط با لیستی از دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید و گزینه پاسخ به آنها را محدود یا کاملاً غیرفعال کنید. شما می توانید همه این کارها را در بخش Privacy، در قسمت Story انجام دهید. در آنجا می‌توانید خوانندگان را از اشتراک‌گذاری استوری‌هایتان در پیام‌ها و نمایش پست‌هایتان در استوری‌هایشان مسدود کنید.

3-چگونه از شر نظرات ای کامنت های اسپم در اینستاگرام خلاص شویم

برای محافظت از خود و مشترکین خود در برابر پیام های نفرت و هرزنامه، می توانید به طور خودکار نظرات ناخواسته را با استفاده از فیلترهای داخلی اینستاگرام مخفی کنید یا فیلتر خود را تنظیم کنید. قوانین نظر را در بخش حریم خصوصی در قسمت نظرات پیکربندی کنید. در آنجا می‌توانید متنفران، ارسال‌کنندگان هرزنامه، و سایر افراد غیردوستانه را از نظر دادن روی عکس‌ها و ویدیوهایتان جلوگیری کنید.

4-نحوه مسدود کردن اسپم در پیام های مستقیم اینستاگرام

اگر از پیام‌های مستقیم ارسال‌کنندگان هرزنامه و استاکرها یا افراد غریبه که شما را به گروه‌های تصادفی اضافه می‌کنند آزرده خاطر هستید، اکنون می‌توانید همه آنها را نیز متوقف کنید. تنظیمات حریم خصوصی برنامه اینستاگرام را باز کنید، پیام‌ها را انتخاب کنید و برای هر دو گزینه روی صفحه فقط افرادی را که دنبال می‌کنید ضربه بزنید.

بسیاری از برنامه ها از این طریق برای هک اینستاگرام عمل می کنند. همچنین انواع برنامه هک اینستا با استفاده از پیام های اسپم می خواهند که با استفاده از روش های مختلف به حساب شما نفوذ کنند.

5-چگونه وضعیت فعالیت خود را در اینستاگرام مخفی کنیم؟

اگر نمی خواهید خوانندگان بدانند چه زمانی آنلاین هستید، می توانید وضعیت آنلاین خود را از آنها پنهان کنید. برای انجام این کار، به Privacy بروید، وضعیت Activity را انتخاب کنید و کلید را به حالت خاموش بکشید. توجه داشته باشید که شما نیز نمی توانید وضعیت آنلاین سایر کاربران را ببینید.

6-چگونه از کاربران خاص پنهان شویم؟

در نهایت برای افزایش امنیت اینستا، می توانید برخی از هرزنامه ها و سایر کاربران مزاحم را از دسترسی به حساب خود مسدود یا محدود کنید. برای انجام این کار، روی سه نقطه در نمایه ناخواسته در گوشه بالا سمت راست کلیک یا ضربه بزنید و Block یا Restrict را انتخاب کنید.

فالوورهای لیست محدود شما همچنان می توانند عکس ها و ویدیوهای شما را ببینند و حتی نظر بگذارند، اما این نظرات فقط برای شما و نظر دهنده قابل مشاهده خواهد بود.می توانید نظرات اسپم از نظر اینستا را در بخش پشتیبانی اینستاگرام چک کنید.

همچنین اگر از داستان‌ها و پست‌های موجود در فید کاربران خسته شده‌اید، می‌توانید آنها را نادیده بگیرید، اما نمی‌خواهید آنها را لغو فالو یا مسدود کنید. این را می توان در پروفایل آنها نیز انجام داد:

روی دنبال کردن کلیک کنید یا ضربه بزنید.
نادیده گرفتن را انتخاب کنید.
می‌توانید استوری‌ها، پست‌ها یا هر دوی آنها را بی‌صدا کنید.

امنیت اینستا

استفاده از رمز عبور مناسب می تواند امنیت اینستاگرام شما را تا حدود زیادی افزایش دهد

دوست شما به چیزی مشکوک نخواهد شد، به شما این امکان را می دهد که از رگبار عکس ها فاصله بگیرید و آنها را فقط زمانی که می خواهید مشاهده کنید .

7-چگونه اعلان های ناخواسته را در برنامه اینستاگرام متوقف کنیم؟

مانند همه شبکه های اجتماعی، اینستاگرام نیز بیشتر از آنچه شما نیاز دارید اعلان ارسال می کند. برای جلوگیری از تحریک اعلان‌های بی‌موقع درباره عکس دیگری که توسط فلانی ارسال شده است، می‌توانید به سادگی آنها را خاموش کنید. برای انجام این کار:

نمایه خود را باز کنید
روی سه نوار در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید یا ضربه بزنید.
تنظیمات را انتخاب کنید.
به Notifications بروید.
در لیست اعلان‌های فشار پیمایش کنید و مواردی را که برای رویدادهایی که نمی‌خواهید فوراً درباره آن‌ها بدانید غیرفعال کنید.
اگر اصلاً نمی‌خواهید هیچ اعلانی دریافت کنید، مثلاً هنگام بازی یا تماشای یک فیلم، Pause All را انتخاب کنید و دوره زمانی را که اینستاگرام در آن schtum نگه می‌دارد را تنظیم کنید.

8-پیکربندی حساب ها را در سایر رسانه های اجتماعی فراموش نکنید!

اکنون می دانید چگونه از حساب اینستاگرام خود محافظت کنید و می توانید تنظیمات امنیتی شخصی خود را پیکربندی کنید. اما به یاد داشته باشید که همین کار را برای حساب های موجود در شبکه های اجتماعی دیگر انجام دهید. در اینجا کاری است که باید برای فیس بوک و توییتر انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید