امنیت گوشی های هوشمند خود را چگونه افزایش دهیم ؟ 10 روش برای افزایش امنیت گوشی

امنیت گوشی و روش های افزایش آن

آموزش هک شماره تلفن
آموزش هک شماره تلفن
می 11, 2021
هک ویندوز
هک ویندوز و هرآنچه باید درباره آن بدانید
می 13, 2021

امنیت گوشی و روش های افزایش آن

امنیت گوشی

درباره ی امنیت گوشی و روش های افزایش آن بیشتر بدانید

برای امنیت گوشی خود باید به مواردی که اشاره میکنیم حتما توجه کنید. در سالهای گذشته کاربران تلفن همراه  اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن های مخاطبین و پیامک ‌های متنی ذخیره داشتند .بنابراین بحث امنیت گوشی چندان مطرح نبود. اما حالا قضیه کاملا متفاوت شده .با گسترش تکنولوژی و تولید گوشی های هوشمند امروزی، کاربردهای فراوان این دستگاه ها و از طرفی گسترش دنیای اطلاعات، بحث امنیت گوشی متفاوت تر از قبل بررسی می شود.  هکر ها با روش های مختلف اقدام به هک گوشی میکنند .اما باز هم چه بهتر است که امنیت گوشی خود را در نظر داشته باشیم تا کار را برای آنها سخت کنیم.

با افزایش امنیت گوشی از اطلاعات خود محافظت کنید

با پیشرفت تکنولوژی دیگر کسی برای نوت برداری های سریع از  قلم و کاغذاستفاده نمیکند  . یا برای ضبط خصوصی ترین لحظه هایش دوربین عکاسی را با خود حمل نمی کنند. چون با استفاده از گوشی های هوشمند تمام این کار ها را میتوان انجام داد. به همین خاطر باید موضوع امنیت گوشی یا موبایل سکوریتی بیشتر مورد بررسی قرار دهیم .

از تصاویر و اطلاعات خصوصی گرفته تا نامه‌های مهم اداری، پسورد های حساب‌های بانکی و شبکه‌های اجتماعی و فایل های کاری محرمانه همه در گوشی تلفن همراه نگهداری می شوند. بنابراین حیاتی بودن محافظت از آن کاملا مشهود است.

روش های افزایش امنیت گوشی

امنیت گوشی

روش های افزایش امنیت گوشی

1-استفاده از نرم افزارهای قفل دار بروی برنامه‌های کاربردی

استفاده از این نوع نرم افزار ها بسیار اهمیت دارد .چرا که برنامه هایی را که در آنها اطلاعاتی ذخیره شده اند محفوظ نگه میدارند. علاوه بر این گاهی اوقات دستگاه شما در اختیار شخص دیگری است. یااینکه گوشی شما گم میشود و آن را از شما به سرقت میبرند. استفاده از نرم افزار قفل کردن برنامه ها مانع  از افشای اطلاعات شما خواهد شد . بنابراین باعث می شود که امنیت گوشی شما ارتقا پیدا کند.

از اپلیکیشن های کاربردی در این زمینه App Lock را می توان نام برد. این نرم افزار مخصوصا توسط کاربران اندرویدی به شدت استفاده می شود. در این نرم افزار می توانید عکس ها و فیلم های خود را مخفی کنید. یا این که برای برنامه های مختلف گوشی خود یک رمز عبور جداگانه تعیین کنید. ممکن است برای خودتان سخت باشد که علاوه بر رمز عبور گوشی خودتان رمزی که مربوط به هر نرم افزار است را وارد کنید. اما دقت داشته باشید که نیازی نیست همه ی برنامه های خود را قفل کنید.

به عنوان مثال اگر  در گالری خود اطلاعات مهمی را دارید می توانید آن را قفل کنید. اما نیازی نیست که بخش موسیقی شما هم قفل باشد!.

امنیت گوشی

2-ایمن ‌کردن شبکه ارتباطی در امنیت گوشی

امنیت شبکه ارتباطی یکی از مهمترین نکات برای محافظت از اطلاعات به شمار می آید. چراکه با اتصال به ارتباطات بی‌ سیم عمومی در واقع مجوز لازم برای سرقت اطلاعات خود را داده اید. امنیت را زمانی بیشتر به خطر می اندازیم که قصد داریم بعد از اتصال به شبکه مربوطه کارهای مهمی از جمله تراکنش های بانکی انجام دهیم.زمان اتصال به شبکه بی ‌سیم عمومی دیگران قادرند به ‌راحتی اطلاعات مربوط به شما را دریافت کنند.

زمان هایی که بلوتوث به صورت فراوان استفاده می شد. افرادی بودند که با استفاده از بلوتوث می توانستند گوشی شما را هک کنند. بنابراین هر نوع اتصال شما به صورت بیسیم می تواند شما را در معرض خطر هک قرار دهد.

حالا باید بدانید که اتصالات بیسیم امروزه بسیار قوی تر شده است. همچنین تعداد آن بسیار بیشتر شده است. به طور مثال امروزه با استفاده از وای فای بسیاری از اطلاعات رد و بدل می شوند. کافی است به یکی از وای فای های طراحی شده برای هک به صورت عمومی متصل شوید. در این صورت هر اطلاعاتی که از طریق این شبکه اینترنت مبادله کنید می تواند برای فرد دیگری ارسال شود. به همین دلیل هم باید تا جایی که می توانید این اتصالات را کم کنید.

3-فعالسازی قابلیت ردیابی دستگاه مفقود شده

در گوشی ‌های هوشمند قابلیت جالبی قرار داده شده است. که به لطف بهره بری از GPS گوشی را میتوان ردیابی کرد .این موضوع  تاثیر فوق العاده ای در امنیت گوشی دارد.برنامه ‌های کاربردی زیادی از جمله AntiDroidTheft برای یافتن دستگاه به سرقت رفته و یا مفقود شده در زمان های بحران می توانند به شما کمک کنند . از آنجایی که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، بهتر است از همین الان به نصب یک برنامه ردیابی خوب اقدام کنید. برخی از آن‌ها قابلیت روشن کردن GPS از راه دور را نیز دارند. بنابراین می توان با استفاده از آن موقعیت دقیق گوشی را پیدا کرد.

متاسفانه بسیاری از افراد زمانی به یاد این موضوع می افتند که کار از کار گذشته و سارق گوشی را به همراه خود برده است. اما افرادی که هنوز در معرض سبقت قرار نگرفته اند باید همین الان اقدام به نصب این نرم افزار ها کنند.

دقت داشته باشید که نرم افزار ردیابی باید از منابع معتبر نصب شوند. در غیر این صورت ممکن است موقعیت دقیق گوشی خود را به یک دزد داده باشید. به علاوه ی این که می تواند در هر جایی به صورت خودکار جی پی اس شما را روشن کند و بفهمد کجا هستید!

یکی از نرم افزارهایی که گوشی موبایل شما را از راه دور هک کرده و به شما امکان ردیابی از طریق شماره تلفن گوشی سرقت شده تان را می دهد ، نرم افزار plc spy می باشد.

اگر تمایل به کسب اطلاعات و آموزش نصب آن دارید برروی لینک هک و ردیابی گوشی با نرم افزار plc spy کلیک نمایید.

4-پسوردهای خود را در گوشی خود ذخیره نکنید

امنیت گوشی

برای افزایش امنیت گوشی پسوردهایتان را در گوشی خود ذخیره نکنید

اگر شما پسوردهایی مثل سرویس‌های آنلاین، سایت‌های مختلف، شبکه ‌های اجتماعی، ایمیل ها و…  را ذخیره کنید امنیت گوشی خود را به شدت به خطر می اندازید.همانطور که می دانید استفاده از سایت های مختلف یا پلتفرم های مختلف می تواند نیازمند نام های کاربری مختلف و پسور های مختلف باشد. حفظ کردن این نام ها و پسورد ها برای بسیاری از افراد یا ممکن نیست یا سخت است. به همین دلیل پسورد های خود را ذخیره می کنند تا در موقع نیاز به صورت خودکار در کادر مربوطه وارد شود. این موضوع می تواند باعث شود که حساب کاربری شما هک شود.

پس این کار در تقابل صد در صدی با امنیت گوشی است. بنابراین از ذخیره سازی پسوردهای بسیار مهم مانند پسوردهای بانکی به صورت آزاد در گوشی جدا خودداری کنید.

البته برخی از اپلیکیشن ها هستند که مخصوص نگهداری این دسته از اطلاعات نوشته شده اند .در این نرم افزار ها علاوه بر اینکه خود اپلیکیشن امنیت قابل توجهی دارد، دیتابیس آن ها نیز با الگوریتم های خاصی ذخیره می شوند .پس  دسترسی به اطلاعات شما را تا حد بسیار زیادی ناممکن می سازند.

5- مجوزها و دسترسی های  نرم افزار هایی که نصب میکنید را کاملا بررسی کنید

پیش از نصب نرم افزارها و به منظور افزایش امنیت بیشتر سیستم عامل گوشی یک لیست از درخواست ‌های دریافت مجوز که اپلیکیشن یرای درست کار کردن به آن ها نیاز دارد نمایش داده می شود. شما باید دقت داشته باشیدکه همه مجوزهای درخواستی ضروری نیستند . باید مطمئن شوید مجوزها مربوط به کارهایی است که واقعاً آن برنامه کاربردی باید انجام دهد یا خیر.به عنوان مثال نرم افزار روشن کردن LED برای استفاده از آن به عنوان چراغ قوه، به دسترسی به پیام های متنی شما احتیاجی ندارد…

6-از امکانات امنیتی سیستم‌ عامل گوشی خود استفاده کنید

به عنوان مثال  قفل گذاری و رمزنگاری صفحه نمایش گوشی اقدامی است که می توانید برای تامین امنیت گوشی استفاده کنید. حالات مختلفی برای قفل گذاریی پین کد، الگو (Pattern)، تشخیص چهره، اثرانگشت و… وجود دارد.  همه دست به دست هم می دهند تا به رشد امنیت گوشی هوشمند شما کمک کنند.

شاید برای شما عجیب باشد که بدانید بسیاری از سرقت های اطلاعاتی به دلیل همین رمز گذاری های ساده انجام شده است. یعنی افراد زیادی هستند که از این رمز گذاری ها روی گوشی خود استفاده نمی کنند. به طور معمول چنین فردی نباید انتظار داشته باشد که امنیت او کاملا برقرار شود.

7-از برنامه های آنتی ویروس استفاده کنید

بعضی از کاربران عقیده دارند که نصب آنتی ویروس بروی گوشی خود باعث افت سرعت آن می شود. اما باید گفت که اگر گوشی شما از لحاظ سخت افزاری در وضعیت خوبی به سر می برد، نصب یک آنتی ویروس تاثیر منفی بر روی عملکرد آن نخواهد گذاشت.به طور حتم داشتن یک برنامه کاربردی از نوع آنتی ویروس کار شما را در تامین امنیت گوشی راحت ‌تر می ‌کند.

8-فعال کردن قابلیت پاک ‌سازی اطلاعات از راه دور

انجام روش های بالا میتواند امنیت گوشی شما را تضمین کند. ولی قدم آخری که بسیار هم مهم است قابلیت حذف اطلاعات دستگاه از راه دور میباشد. در مواقعی که امیدی به باز پس گیری دستگاه نیست، می توانید از اپلیکیشن های کاربردی زیادی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید. که از جمله آن ها می توان 3CX Mobile Device Manager را نام برد.

در این نرم افزار ها می توانید به راحتی اطلاعات گوشی خود را به طور کامل پاک کنید. این مربوط به زمانی است که به هیچ عنوان نتوانید به گوشی سرقت شده یا گم شده ی خود دسترسی داشته باشید. روش های مختلفی برای ردیابی گوشی سرقت شده وجود دارد. به عنوان مثال استفاده از کد های IM می تواند یکی از این روش ها باشد. علاوه بر این اپراتور های مختلفی که وجود دارد می توانند با استفاده از سیم کارت ردیابی افراد و گوشی ها را انجام هند. البته اگر سیم کارت خارج نشده باشد.

به هر صورت اگر اطلاعات مهمی داشته باشید که نخواهید فردی به آن دسترسی پیدا کند، می توانید به صورت آنلاین همه ی این اطلاعات را با نرم افزاری که قبلا نصب کرده اید پاک کنید.

 

امنیت گوشی در ارتباط با تماس های ورودی و خروجی

امنیت گوشی

در سال 2020 ، هکرها در همه جا درگیر اطلاعات شخصی هستند. در طول بحران COVID-19  با تغییر ناگهانی زندگی در فضای مجازی در بیشتر جهان – نقض امنیت در برخی مناطق باآمار خیره کننده ی  600٪  افزایش یافت.

اما بین هک شدن توییتر و یوتیوب و مدیریت ایمیل های کاربر موارد زیادی وجود دارد که باید رعایت شود. سال هاست که این موارد به صورت مکرر بررسی می شود. در بالا هم روش هایی که می توان آن ها را به صورت مداوم امن تر کرد گفته شد. اما مسئله ی جدیدی که ممکن است هکر ها از آن برای سرقت اطلاعات استفاده کنند تماس های تلفنی است. آیا باید خیال ما از تماس های تلفنی به صورت کامل راحت باشد؟. یا ممکن است که هکری بتواند از طریق تماس تلفنی هم بخشی از اطلاعات ما را سرقت کند؟

چه در خطوط تلفن ثابت ، چه در تلفن های همراه و چه در سیستم عامل های Voice over Internet Protocol (VoIP) ، تماس های صوتی و تصویری اغلب برای بحث در مورد اطلاعات بسیار حساس مورد استفاده قرار می گیرند. تامین امنیت برای همه ی این خطوط می تواند کار بسیار پر اهمیتی باشد. از امنیت شرکت و معاملات مالی گرفته تا مسائل بهداشتی خصوصی و روابط شخصی در تلفن ها رد و بدل می شود. علاوه بر این کمتر کسی به تماس ها مشکوک می شود. همین موضوع نشان می دهد که باید دقت بیشتری را در این زمینه به کار برد.

این مقاله بررسی می کند که هر کانال برای برقراری تماس چقدر ایمن است؟ .و چگونه رمزگذاری می تواند امنیت را در سال 2020 تقویت کند؟.

تلفن ثابت

امنیت گوشی

امنیت تلفن های ثابت

در عصر سیار بودن و زندگی آنلاین ، تلفن ثابت تا حد زیادی از مد خارج شده است.

با این حال ، تلفن ثابت یک کانال ارتباطی نسبتاً ایمن است که به صورت فراوان مورد استفاده قرار می گیرد. تلفن ثابت بیشتر به دلیل داشتن یک خط از نقطه ای به نقطه دیگر که فقط برای مدت زمان محدودی مکالمه وجود دارد ، امن است.

قطعاً شنود تلفن امکان پذیر است . اما برای کسی به جز مأموران اجرای قانون نسبتاً دشوار است . زیرا باید به سیم کشی یک خانه دسترسی داشته باشید. این بدان معناست که هرکسی اقدام به سرقت اطلاعات از تماس های شما کند ، به برخی از  مهارت های جدی و پیشرفته  نیاز دارد.

یکی از راه های تقویت بیشتر امنیت تماس ثابت استفاده از تلفن های ایمن است .که سیگنال های صوتی را رمزگذاری می کنند. اما باید به این موضوع توجه داشت که برای برقراری چنین تماسی، هر دو طرف باید از این تلفن های ایمن استفاده کنند. به همین دلیل هم رایج نشده است. چون با آن نمی توانید به همه زنگ بزنید!.

با این حال ، از آنجا که تلفن ثابت کاملا محدود به تماس صوتی و گران است ، سهم آنها از کل مکالمه به طور مداوم در حال کاهش است. این به خودی خود باعث می شود کمتر مورد نقض امنیت قرار بگیرند.

تلفن های همراه

با حضور همه جانبه تلفن های هوشمند ، تماس ها از طریق شبکه تلفن همراه در حال حاضر بیشترین سهم از حجم مکالمه در سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند. تماس های تلفنی نسبتاً ارزان و راحت هستند. علاوه بر این از امنیت مطلوبی برخوردار هستند.

از آنجا که هیچ سیمی در برقراری تماس سلولی با تلفن همراه نقش ندارد ، هر کسی در نزدیکی شما می تواند سیگنال را از نظر تئوری رهگیری کند. هنگامی که مردم در دهه 1990 استفاده از تلفن های همراه را شروع کردند ، این دقیقاً همان اتفاقی بود که رخ داد. یعنی افراد می توانستند با استفاده از یک سری ابزار های نسبتا ساده مکالمات تلفن همراهی اطراف را شنود از راه دور کنند!

خوشبختانه رمزگذاری از آن زمان به بعد اعمال شده است. امنیت کلی تماس تلفنی همراه به قدرت این پروتکل های رمزگذاری بستگی دارد.

به عنوان مثال رمزگذاری استاندارد 2G قدیمی تر ، تقریباً آسان بود. اگرچه هنگام به روزرسانی پروتکل ها این آسیب پذیری ها برطرف شدند ، نسخه های جدید رمزگذاری نیز امنیت کاملی ندارند. اما هر چقدر که زمان می گذرد این پروتکل ها در افزایش امنیت گوشی بیشتر تقویت می شوند.

پروتکل SS7

یک مورد خاص ( بهره برداری از پروتکل SS7 که تقریباً در همه شبکه های تلفن همراه نهفته است ) فقط به یک هکر نیاز دارد تا شماره تلفن شما را بداند. در سال 2019 ، هکرها از آن برای دور زدن احراز هویت دو عاملی مبتنی بر 2FA برای سرقت از حساب های بانکی  استفاده کردند. با رهگیری متن هایی که به تلفن مشتریان ارسال می شدند این شماره ها برای هکر ها قابل دسترسی بود.

متأسفانه بعید به نظر می رسد این آسیب پذیری در مقیاس بزرگتر برطرف شود. در حالی که متن 2FA بسیار بهتر از این است که هیچ امنیتی در مورد آن رعایت نشود. اما اگر می توانید از روش دیگری برای امن کردن تماس های ضروری خود استفاده کنید. برای ارتباطات حساس ، برنامه های پیام رسان VoIP و رمزگذاری شده امنیت بهتری را ارائه می دهند.

امنیت گوشی

 

 

 درباره ی  چگونگی هک شماره تلفن و هک گوشی از راه دور مطالعه نمایید.

VoIP

سرانجام ، VoIP استاندارد طلایی مدرن ارتباطات است . هم از طریق صدا و هم از طریق ویدئو. به خصوص در طی همه گیر شدن ، سیستم هایی مانند Zoom ، Skype و ارائه دهندگان VoIP تجاری ، ارتباط امن در اقتصاد و زندگی خصوصی را همزمان با هم ارائه می دهند.

با این حال ، امنیت VoIP کاملاً به رمزگذاری تماس و امنیت شبکه بستگی دارد.

در مورد رهگیری VoIP رمزگذاری نشده باید گفت که به راحتی مانند ترافیک اینترنت ، به عنوان مثال از طریق شبکه های WiFi ناامن ، رهگیری می شود. بنابراین اگر فردی بدون این که رمز گذاری را در این سیستم فعال کند شروع به مکالمه بکند همه ی اطلاعات او آشکار می شود.

علاوه بر این ، خطر امنیت در سیستم عامل های VoIP کسب و کار به طور کلی بیشتر است.زیرا آنها همچنین اغلب سیستم عامل های تجزیه و تحلیل یا سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را ادغام می کنند.

خوشبختانه مراحلی وجود دارد که کاربران VoIP می توانند برای بهبود نمایی امنیت اتصال خود انجام دهند.

افراد می توانند با رمز گذاری کردن از اطریق این سیستم به امن ترین تماس های جهانی دسترسی داشته باشند. بسیاری از افرادی که ممکن است نیاز به تماس های ضروری امن یا در موارد سیاسی و امنیت داشته باشند از این سیستم استفاده می کنند. بنابراین دقت داشته باشید که نیازی نیست هر خانه ای از این سیستم استفاده کند. چون بسیاری از اطلاعاتی که در مکالمات همراه رد و بدل می شوند بدون استفاده هستند.

بنابراین امنیت گوشی برای تماس ها در چه سطحی است؟

کانالهای مختلف ارتباطی سطوح مختلفی از حفاظت را برای اطلاعات منتقل شده ارائه می دهند. برخی مانند تلفن ثابت از نظر ذاتی امنیت آنچنان بالایی ندارند اما برای استفاده های معمول به شدت مناسب هستند .گوشی های همراه می توانند امنیت بسیار بالاتری را ارائه دهند . موارد دیگر ، مانند VoIP ، تنها در صورت رعایت استانداردهای خاص توسط ارائه دهندگان و کاربران ، می توانند حداکثر امنیت را ارائه دهند.

در این عصر دیجیتال ، همه باید از تهدید به سرقت رفتن اطلاعات شخصی یا شغلی آگاه باشند. با انتخاب کانال های صحیح و گام برداشتن در جهت ایمن سازی بیشتر آنها ، از خود دفاع کنید تا مکالمات حساس شما از شنوندگان شنود در امان بماند.

بهترین آنتی ویروس ها برای افزایش امنیت گوشی

1. Bitdefender Mobile Security

Bitdefender Mobile Security با انبوهی از ویژگی ها از جمله ضد سرقت بودن و ضد ویروس بودن درجه یک از محافظت عالی برای دستگاه Android شما برخوردار است. در حقیقت ، این برنامه موبایل آنتی ویروس اندروید در آخرین آزمایش AV-Test نمرات کاملی را کسب کرد . AV-Comparatives (آزمایشگاه اصلی آزمایش آنتی ویروس) میزان محافظت 99.9٪ را در استفاده از این آنتی ویروس مشاهده کرد. این درصد برای یک آنتی ویروس واقعاً چشمگیر است.

2. Norton Mobile Security

Norton Mobile Security برای اندروید ویژگی های زیادی را ارائه می دهد . از جمله Ad Advisor که از Norton Mobile Insight پشتیبانی می کند .علاو هبر این  برنامه ها را برای هر گونه خطرات احتمالی حفظ حریم خصوصی یا سایر رفتارهای ناخواسته مانند استفاده کردن بیش از حد بر باتری ، کنترل می کند. (حتی می توانید با خرید نسخه ی پولی ویژگی های بیشتر را نیز دریافت کنید)

3. Avast Mobile Security

غول آنتی ویروس Avast برنامه با کیفیت دیگری تولید کرده است که فراتر از یک اسکنر پیش پا افتاده است . گفته می شود اسکن ویروس در این نرم افزار بسیار خوب انجام می شود و توسط آزمایشگاه های تست مستقل رتبه بالایی دارد.

از ویژگی های بسیار خوب Avast Mobile Security می توان به یک سیستم ضد سرقت اشاره کرد که به شما امکان می دهد در صورت سرقت یا از دست دادن دستگاه Android خود را ردیابی و قفل کنید (یا اطلاعات آن را پاک کنید). همچنین برخی از ویژگی های جالب افزایش عملکرد از جمله پاک کننده های ناخواسته برای آزادسازی فضای ذخیره سازی و “تقویت RAM” وجود دارد. که هدف آن سرعت بخشیدن به دستگاه شما است.

استفاده کردن از این سه آنتی ویروس می تواند به امنیت گوشی شما و همچنین سرعت گوشی شما در استفاده از برنامه های مختلف بسیار کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!