امنیت واتساپ - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

امنیت واتساپ

هک قانونمند
هک قانونمند و غیرقانونی چه تفاوتی دارند ؟ تمام آنچه درباره ی عملکرد این هکرها لازم است بدانید
اکتبر 3, 2021
امنیت تلگرام در ایران
امنیت تلگرام در ایران و روش افزایش آن
اکتبر 4, 2021

امنیت واتساپ

امنیت واتساپ

امنیت واتساپ

همانطور که می دانید واتساپ یک پلتفرم بسیار مجهز است. افراد زیادی در این سال ها امنیت واتساپ را تهدید کرده اند. هکر های مختلفی تلاش کرده اند امنیت واتساپ را به خطر بیندازند اما تعداد کمی از آن ها موفق شده اند. به هر صورت در این مقاله قصد داریم در مورد امنیت واتساپ و موارد جانبی آن صحبت کنیم.

امنیت واتساپ

وقتی WhatsApp را روی تلفن هوشمند خود نصب می کنید ، از شما خواسته می شود مجوزهای درخواست شده را تأیید کنید. شماره تلفن خود را تأیید کرده و مخاطبین موجود خود را وارد کنید. آیا این امکان وجود دارد که یک برنامه تا این حد به اطلاعات شخصی خود دسترسی داشته باشد؟.

کارشناسان امنیت سایبری با بررسی ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی برنامه ، هشدار می دهند که می تواند تلفن شما را به یک هدف آسان برای هکرها تبدیل کند .همچنین پیشنهاداتی را برای امنیت شما ارائه می دهد. کارشناسان نیز هرگز این برنامه ها را بر روی تلفن های هوشمند خود ندارند.

واتس اپ چیست؟

WhatsApp یک برنامه تلفن همراه و پیام رایگان است. که متعلق به Facebook است. به جای استفاده از شبکه تلفن همراه ، WhatsApp برای ارسال فیلم های رمزگذاری شده ، تماس های صوتی و پیام های متنی در سراسر جهان به یک اتصال Wi-Fi نیاز دارد. این برنامه در سال 2009 راه اندازی شد . اما وقتی فیس بوک آن را در سال 2014 خریداری کرد ، واقعاً راه اندازی شد. امروز ، WhatsApp محبوب ترین برنامه پیام رسانی در جهان است ، با بیش از 2 میلیارد کاربر در سراسر جهان فعالیت می کند.

واتس اپ چگونه کار می کند؟

پس از بارگیری WhatsApp و تأیید شماره تلفن خود ، می توانید به صورت رایگان (بدون هزینه داده) با هر کسی در سراسر جهان پیام کوتاه ارسال کنید و با آن تماس بگیرید. اما این تنها مزیت استفاده از WhatsApp نیست. برنامه چت همچنین چندین ویژگی امنیتی مهم از جمله رمزگذاری و تنظیمات حریم خصوصی را ارائه می دهد. که به محافظت از اطلاعات شما در برابر سارقان کمک می کند. گذشته از استفاده از WhatsApp ، شما می خواهید این اسرار را از افرادی که هرگز هک نمی شوند نیز بدزدید.

امنیت واتساپ

امنیت واتساپ قابل ارتقا است

رمزگذاری WhatsApp

WhatsApp از رمزگذاری سر به سر برای محافظت از تمام ارتباطات روی پلتفرم خود استفاده می کند. این کلیدهای رمزگذاری نه تنها رمزگشایی پیام ها را غیرممکن می کند ، بلکه از دسترسی شخص ثالث و حتی WhatsApp به پیام ها یا تماس ها نیز جلوگیری می کند. به گفته جیمز ای لی ، مدیر ارشد عامل در Identity Theft Resource . این بدان معناست که “فقط شما و شخص یا گروهی که با آنها در ارتباط هستید می توانید پیامها ، عکسها یا فایلهایی را که ارسال می کنید بخوانید. یا مشاهده کنید یا به تماسهایی که برقرار می کنید گوش دهید.

حریم خصوصی واتس اپ

WhatsApp علاوه بر عملکرد رمزگذاری ، به کاربران امکان می دهد تنظیمات حریم خصوصی خود ، از جمله نمای وضعیت و مشخصات خود را برای دیگران سفارشی کنند. اما به خاطر داشته باشید که همه کارهایی که در برنامه انجام می دهید خصوصی نیست. لی می گوید “WhatsApp” اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده شما از خدمات ، از جمله به اشتراک گذاری اطلاعات با شرکت اصلی آنها ، فیس بوک ، جمع آوری و به اشتراک می گذارد. ”

با خواندن خط مشی رازداری WhatsApp می توانید با اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آنها بیشتر آشنا شوید. FYI ، اگر این برنامه ها هنوز روی تلفن شما هستند ، ممکن است شخصی از شما جاسوسی کند.

آیا واتس اپ ایمن است؟

نه به طور کامل. اگرچه رمزگذاری سرتاسری امنیت WhatsApp را از سایر برنامه های ارتباطی ایمن تر می کند ، اما هیچ برنامه ای برای استفاده 100 درصد ایمن نیست.یعنی ممکن است هک واتساپ انجام شود. مانند هر برنامه یا دستگاه دیجیتالی ، WhatsApp اغلب توسط بازیگران بد هدف قرار می گیرد. این برنامه همچنین به مخاطبین شما دسترسی دارد و آهنگها را در کجا و چه مدت استفاده می کنید و حریم خصوصی و اطلاعات شخصی شما را در معرض خطر قرار می دهد. در اینجا به این دلیل باید نگران سرقت داده های برنامه های تلفن هوشمند باشید.

برای اینکه امنیت واتساپ خود را چک کنید می توانید به مقاله ی چگونه بفهمیم واتساپ هک شده مراجعه کنید.

مشکلات امنیتی واتس اپ

در ماه مه 2019 ، هکرها دریافتند که می توانند با تماس با قربانیان از طریق واتس اپ ، تلفن ها را با نرم افزارهای جاسوسی آلوده کنند. WhatsApp به سرعت اشکال نرم افزار را برطرف کرد ، اما مجرمان همیشه در حال جستجو برای آسیب پذیری های جدید در برنامه ها هستند.

علاوه بر این ، WhatsApp می تواند اطلاعات مربوط به “نحوه تعامل شما با دیگران با استفاده از خدمات ما ، و زمان ، فراوانی و مدت فعالیتها و تعاملات خود” را با توجه به خط مشی رازداری خود جمع آوری و ذخیره کند – و حتی می تواند این اطلاعات را با پلیس به اشتراک بگذارد. مراقب این علائم هشدار دهنده باشید که گوشی شما هک شده است.

چگونه از حریم خصوصی خود محافظت کنیم؟

متأسفانه ، ترزا پیتون ، نویسنده کتاب Manipulated: Inside the Cyber ​​to Hijack Elections and تحریف حقیقت و تحریف حقیقت و مدیر عامل Fortalice Solutions ، می گوید: متأسفانه ، “هیچ برنامه ای هرگز کاملاً از دست مهاجمان در امان نیست.”

برای محافظت از تلفن و اطلاعات شخصی خود با امنیت واتساپ ، لی توصیه می کند برنامه ها و نرم افزار تلفن هوشمند خود را به روز کنید .تنظیمات حریم خصوصی برنامه را به حداکثر برسانید .هرگز محتوای خطرناک را به اشتراک نگذارید. نکات بیشتری را برای محافظت از تلفن هوشمند خود در برابر ویروس ها بخوانید.

آیا با امنیت واتساپ مکالمات واتس اپ خصوصی است؟

ویژگی رمزگذاری سرتاسری واتس اپ تضمین می کند که تمام ارتباطات شما بر روی پلت فرم ، از جمله پیام ها ، فایل ها و تماس ها ، خصوصی است و فقط برای شما و گیرنده قابل مشاهده است. اما پیتون پیشنهاد می کند که در مورد میزان اعتماد خود به شخصی که در وهله اول به آن اعتماد دارید دقت کنید. او می گوید: “هنگامی که شما چیزی را به صورت دیجیتالی ارسال می کنید ، هیچ چیز مانع از دریافت کننده پیام از گرفتن عکس یا ضبط آنچه شما در دستگاه جداگانه ارسال کرده اید ، نمی شود.”


مکالمات واتس اپ چقدر طول می کشد؟

برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران ، مکالمات در WhatsApp فقط در دستگاه شما ذخیره می شود و نه در سرورهای WhatsApp. با این حال ، پیامهایی که نمی توانند تحویل داده شوند.برای مثال ، اگر گیرنده آفلاین باشد یا به Wi-Fi متصل نباشد-در سرور WhatsApp نگهداری می شوند و فقط پس از تحویل حذف می شوند. پیام های ارسال شده به طور نامحدود یا تا زمانی که آنها را حذف نکنید ، در دستگاه شما ذخیره می شوند

خودتان ، در حالی که پیام های تحویل داده نشده بعد از 30 روز حذف می شوند. علاوه بر پیام های قدیمی ، هرگز نباید این 8 مورد را در تلفن هوشمند خود ذخیره کنید.

آیا مکالمات WhatsApp حذف می شود؟

آخرین نسخه WhatsApp به کاربران امکان می دهد پیام ها را از دستگاه خود و همچنین چت گیرنده (در عرض یک ساعت پس از ارسال پیام) حذف کنند. برای حذف پیام در WhatsApp ، روی پیام ضربه بزنید و نگه دارید ، روی “حذف” ضربه بزنید و سپس “حذف برای من” یا “حذف برای همه” را انتخاب کنید.

همچنین می توانید ویژگی تایمر خود تخریب را فعال کنید ، که باعث می شود مکالمات شما پس از هفت روز ناپدید شوند. پس از حذف پیام ها ، دیگر نمی توانید آنها را بازیابی کنید. اما فراموش نکنید که گیرندگان همیشه می توانند اسکرین شات بگیرند یا آنچه را که قبل از حذف شدن در دستگاه دیگر ارسال کرده اید ، ضبط کنند. هنگامی که پیام های شما ایمن می شوند ، یاد بگیرید که چگونه خود را در برابر تهدیدات امنیتی بالای تلفن های هوشمند 2021 مسلح کنید.

 

آیا واتس اپ به 2 میلیارد کاربر خود دروغ می گوید؟

واتس اپ و پیام رسان رقیب این هفته اخیر در توییتر دست به دست هم داده اند . زیرا پیام رسان متعلق به فیس بوک ، در ذهن بسیاری از افراد ، رنگ واقعی داده های صاحب آن را جمع آوری می کند و شرایط جدیدی را برای 2 میلیارد کاربر آن اعمال می کند.

از جمله اتهامات مختلفی که تلگرام به WhatsApp زده است ، یکی از موارد دیگر بیشتر از بقیه است. WhatsApp به رمزگذاری خود افتخار می کند ، “مکالمات شخصی شما هنوز توسط رمزگذاری سرتاسری محافظت می شود” ، به این معنی که هیچ کس خارج از چت های شما ، حتی WhatsApp یا فیس بوک ، نمی تواند آنها را بخواند یا به آنها گوش دهد. ”

این رمزگذاری بسیار مهم است . زیرا این سنگ بنای اصلی دفاع آن در برابر واکنش های کاربران امسال بود .زیرا گزارش شده است که میلیون ها نفر پس از اعلام تغییرات فیس بوک از آن خارج شده اند. ویل کاتکارت ، رئیس واتس اپ گفت: “ما در پنج سال گذشته بیش از 100 تریلیون پیام را به بیش از 2 میلیارد کاربر ایمن ارسال کرده ایم.”

 

توییت ها در مورد امنیت واتساپ

ادعای تلگرام در پاسخ به توئیت واتساپ در یک میم به کاربران هشدار داد که تلگرام رمزگذاری پیش فرض را به صورت پیش فرض ارائه نمی دهد .که به نوبه خود پاسخی به تلگرام برای واتس اپ بود. زیرا تاریخ جنجالی فیس بوک فرا رسید.

بنابراین ، حقیقت اینجا چیست؟ آیا باید نگران باشید که واتس اپ واقعاً به شما دروغ می گوید ، همانطور که تلگرام ادعا می کند ، پس از همه اینها می تواند تمام پیام های خصوصی شما را بخواند؟

امنیت واتساپ؛آیا WhatsApp می تواند چت های شخصی من را ببیند؟

پیشتر ، در میان نگرانی ها در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی ، واتس اپ تصریح کرد که نمی تواند پیام های شخصی افراد را ببیند یا تماس های آنها را بشنود و همچنین فیس بوک.

چت های WhatsApp با رمزگذاری سرتاسری محافظت می شوند .و به این معنی که هیچکس نمی تواند پیامهای شما را به جز افرادی که آنها را با آنها به اشتراک می گذارید ، ببیند.

طبق یکی از قوانین دیجیتالی جدید ، دولت از واتس اپ و دیگر شرکت های بزرگ رسانه های اجتماعی می خواهد که مبدأ پیامی را که ممکن است محتوای توهین آمیز به اشتراک گذاشته باشد ، شناسایی کنند.
دولت تصریح کرده منبع اطلاعات را فقط می توان در سناریویی جستجو کرد که در آن سایر داروهای غیر مثر ثابت شده است و همین امر آخرین راه حل است.
بنابراین ، تا زمانی که پیامی حاوی مطالب صریح جنسی یا مطالب مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان یا محتواهایی که ممکن است بر حاکمیت ، صداقت و امنیت کشور تأثیر منفی داشته باشند ، ارسال نکنید ، هیچ نگرانی ندارید.

امنیت واتساپ

واتساپ دارای رمز گذاری پایان به پایان است

آیا واتس اپ ممنوع می شود؟

دولت هشدار داده است که اگر شرکت های رسانه های اجتماعی قوانین جدید را رعایت نکنند ، اقدام خواهند کرد. هنوز هیچ صحبتی در مورد اتفاقات بعدی وجود ندارد. در حال حاضر ، WhatsApp قوانین را رعایت کرده و به خوبی کار می کند.

تیک قرمز در WhatsApp به چه معناست؟

پیامی در واتس اپ و دیگر بسترهای رسانه های اجتماعی در حال انتشار است .که ادعا می کند سه تیک قرمز در واتس اپ نشان می دهد که دولت دادگاه علیه شما را آغاز کرده است.
در پیام ویروسی آمده است که دو تیک آبی و یک تیک قرمز به این معنی است که دولت می تواند اقدامی انجام دهد. در حالی که سه تیک قرمز به این معنی است که دولت روند دادرسی علیه شما را آغاز کرده است.
خوب ، پیام جعلی است. لازم نیست به آن توجه کنید. زیرا WhatsApp چنین اقدامی را در برنامه آنها اعمال نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید