امنیت شبکه های اجتماعی - برنامه نظارتی گوشی فرزندان-PlcSpy

امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت اینستا
امنیت اینستا
ژانویه 17, 2022
نرم افزار هک لپ تاپ
نرم افزار هک لپ تاپ
ژانویه 19, 2022

امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت شبکه های اجتماعی

از زمانی که اینترنت به صورت پر سرعت و گسترده در ایران رایج شد، استفاده کردن از شبکه های اجتماعی هم به شدت گسترش پیدا کرد. این موضوع باعث شد که چالش های جدیدی در این زمینه ایجاد شود. نکته ای که باعث شد افراد و شرکت ها نگران شوند این بود که هک های زیادی در شبکه ها انجام می شد. به همین دلیل در این مقاله به شما در مورد امنیت شبکه های اجتماعی اطلاعات مهمی را ارائه می کنیم. با این اطلاعات می توانید خود را در برابر هکر ها در شبکه هایی مانند اینستاگرام ، تلگرام و … محافظت کنید.

نکات امنیت شبکه های اجتماعی

1. یک خط مشی رسانه اجتماعی ایجاد کنید

اگر کسب و کار شما از رسانه های اجتماعی استفاده می کند – یا در حال آماده شدن برای آن است – به یک خط مشی رسانه اجتماعی نیاز دارید. در اینستاگرام ، تلگرام یا هر شبکه ی دیگری که هستید باید این قوانین را مشخص کنید. حتما تا به حال دیده اید که در هر گروه یا پیج اینستاگرامی قوانین مشخص شده است.

این دستورالعمل‌ها نحوه استفاده مسئولانه از رسانه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد. این به شما کمک می کند نه تنها در برابر تهدیدات امنیتی، بلکه از مشکلات روابط عمومی بد یا حقوقی نیز محافظت کنید. دقت داشته باشید که امنیت شبکه های احتماعی فقط مربوط به نرم افزار هایی مانند اینستاگرام یا تلگرام مربوط نمی شود. اگر شما وب سایتی دارید که در ان کسب و کار خود را ارائه می کنید هم باید موارد زیر را رعایت کنید.

حداقل، خط مشی رسانه های اجتماعی شما باید شامل موارد زیر باشد:

دستورالعمل های برند که توضیح می دهد که چگونه در مورد شرکت خود در شبکه های اجتماعی صحبت کنید
قوانین مربوط به رازداری و استفاده شخصی از رسانه های اجتماعی
از فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند آزمون‌های فیسبوک که اطلاعات شخصی را می‌خواهند، اجتناب کنید
کدام بخش ها یا اعضای تیم مسئول هر حساب رسانه های اجتماعی هستند
دستورالعمل های مربوط به کپی رایت و محرمانگی
رهنمودهایی در مورد نحوه ایجاد یک رمز عبور موثر و تعداد دفعات تغییر رمز عبور
انتظارات برای به روز نگه داشتن نرم افزار و دستگاه ها
نحوه شناسایی و جلوگیری از کلاهبرداری، حملات و سایر تهدیدات امنیتی
در صورت بروز نگرانی در مورد امنیت رسانه های اجتماعی به چه کسی اطلاع داده شود و چگونه پاسخ دهد

2. کارکنان خود را در مورد مسائل امنیت رسانه های اجتماعی آموزش دهید

حتی بهترین خط مشی رسانه های اجتماعی از سازمان شما محافظت نمی کند اگر کارمندان شما از آن پیروی نکنند. البته، خط مشی شما باید به راحتی قابل درک باشد. اما آموزش به کارمندان این فرصت را می دهد که درگیر شوند، سؤال بپرسند و درک کنند که رعایت آن چقدر اهمیت دارد.

این جلسات آموزشی همچنین فرصتی برای بررسی آخرین تهدیدات در شبکه های اجتماعی است. می توانید در مورد اینکه آیا بخش هایی از خط مشی نیاز به به روز رسانی دارد یا خیر صحبت کنید.

این همه عذاب و غم نیاز  نیست!. آموزش امنیت شبکه های اجتماعی مانند همین مقاله  هم می تواند تیم شما را برای استفاده موثر از ابزارهای اجتماعی مجهز می کند. هنگامی که کارمندان بهترین شیوه ها را درک می کنند، از استفاده از رسانه های اجتماعی برای کار خود احساس اطمینان می کنند. سپس آنها به خوبی برای استفاده از رسانه های اجتماعی برای اهداف شخصی و حرفه ای مجهز می شوند.

امنیت شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مختلف با روش های مختلفی محافظت می شوند

3. برای افزایش امنیت داده های رسانه های اجتماعی دسترسی را محدود کنید

ممکن است بر تهدیدهایی که از خارج از سازمانتان می آیند متمرکز شده باشید. اما کارمندان منبع مهمی برای نقض داده ها هستند.

نموداری که منابع نقض امنیتی رایج از جمله کارکنان را نشان می دهد

 

امنیت شبکه های اجتماعی

نمودار نشان دهنده ی این است که افراد با روش های مختلفی می توانند به امنیت شبکه های اجتماعی ضربه بزنند

 

 

 

 

محدود کردن دسترسی به حساب های اجتماعی شما بهترین راه برای حفظ امنیت آنهاست.

شما ممکن است تیم های کاملی از افراد داشته باشید که روی پیام رسانی رسانه های اجتماعی، ایجاد پست یا خدمات مشتری کار می کنند. اما مطمئناً این بدان معنا نیست که همه باید رمزهای عبور حساب های اجتماعی شما را بدانند.

وجود سیستمی که به شما امکان می دهد زمانی که شخصی سازمان شما را ترک می کند یا نقش خود را تغییر می دهد، دسترسی به حساب ها را لغو کنید، بسیار مهم است. در بخش ابزارهای زیر در مورد نحوه کار این کار بیشتر بیاموزید.

4. یک سیستم تاییدیه برای پست های اجتماعی راه اندازی کنید

همه کسانی که روی حساب های اجتماعی شما کار می کنند به توانایی ارسال پست نیاز ندارند. این یک استراتژی دفاعی مهم برای محدود کردن تعداد افرادی است که می توانند در حساب های شما پست بگذارند. به دقت در مورد اینکه چه کسی و چرا به توانایی ارسال نیاز دارد فکر کنید.

می‌توانید از Hootsuite برای دادن قابلیت پیش‌نویس پیام‌ها به کارمندان یا پیمانکاران استفاده کنید. سپس، همه آنها آماده هستند تا با فشار یک دکمه پست کنند. فشار دادن آخرین دکمه را به یک فرد قابل اعتماد در تیم خود بسپارید. در بسیاری از موارد هک اینستاگرام، بعد از هک شاهد این هستیم که پست ها پی در پی و نامربوط انتشار می یابند. بنابراین این در بین موارد امنیت شبکه های اجتماعی باید رایج شود.

5. شخصی را مسئول قرار دهید

اختصاص دادن یک فرد کلیدی به عنوان چشم و گوش حضور اجتماعی شما می تواند راه درازی برای کاهش خطرات داشته باشد. این شخص باید:

سیاست رسانه های اجتماعی خود را در اختیار داشته باشید
حضور اجتماعی برند خود را نظارت کنید
تعیین کنید چه کسی به انتشار دسترسی دارد
در توسعه استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود نقشی کلیدی داشته باشید

این شخص احتمالاً یک فرد ارشد در تیم بازاریابی شما خواهد بود. اما آنها باید رابطه خوبی با بخش فناوری اطلاعات شرکت شما داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که بازاریابی و فناوری اطلاعات با یکدیگر برای کاهش ریسک همکاری می کنند.

اگر اعضای تیم اشتباهی در شبکه های اجتماعی مرتکب شوند که ممکن است شرکت را در معرض هر نوع خطری قرار دهد، باید به این فرد مراجعه کنند. به این ترتیب شرکت می تواند پاسخ مناسب را آغاز کند.

6. یک سیستم هشدار اولیه با ابزارهای نظارت بر امنیت رسانه های اجتماعی راه اندازی کنید

همانطور که در ابتدا ذکر شد، حساب های اجتماعی بدون نظارت آماده هک هستند. مراقب تمام کانال های اجتماعی خود باشید. این شامل مواردی است که هر روز استفاده می کنید و مواردی که ثبت نام کرده اید اما هرگز استفاده نکرده اید.

شخصی را تعیین کنید تا بررسی کند که همه پست‌های موجود در حساب‌های شما قانونی هستند. ارجاع متقابل پست‌هایتان در برابر تقویم محتوایتان، مکان خوبی برای شروع است.

هر چیز غیرمنتظره ای را دنبال کنید. حتی اگر یک پست قانونی به نظر برسد، اگر از برنامه محتوای شما خارج شود، ارزش آن را دارد که در آن جستجو کنید. ممکن است یک خطای ساده انسانی باشد. یا ممکن است نشانه این باشد که شخصی به حساب‌های شما دسترسی پیدا کرده است و قبل از ارسال چیزهای مخرب‌تر، آب را آزمایش می‌کند.

7. به طور منظم مسائل امنیت شبکه های اجتماعی را بررسی کنید

تهدیدات امنیتی رسانه های اجتماعی به طور مداوم در حال تغییر هستند. هکرها همیشه استراتژی‌های جدیدی ارائه می‌کنند و کلاهبرداری‌ها و ویروس‌های جدیدی در هر زمانی ممکن است ظاهر شوند.

ممیزی منظم اقدامات امنیتی رسانه های اجتماعی شما به شما کمک می کند تا از بازیگران بد (یعنی هکر ها )جلوتر باشید.

حداقل هر سه ماه یک بار، حتما مرور کنید:

تنظیمات حریم خصوصی شبکه های اجتماعی شرکت های رسانه های اجتماعی به طور معمول تنظیمات حریم خصوصی خود را به روز می کنند. این می تواند حساب شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال، یک شبکه اجتماعی ممکن است تنظیمات حریم خصوصی خود را به‌روزرسانی کند تا کنترل دقیق‌تری بر نحوه استفاده از داده‌هایتان به شما بدهد.
دسترسی و امتیازات انتشار. بررسی کنید چه کسی به پلتفرم مدیریت رسانه های اجتماعی و حساب های اجتماعی شما دسترسی دارد. در صورت نیاز به روز رسانی کنید. اطمینان حاصل کنید که دسترسی همه کارمندان سابق لغو شده است. هر کسی که نقش را تغییر داده است و دیگر به همان سطح دسترسی نیاز ندارد بررسی کنید.
تهدیدات اخیر امنیت رسانه های اجتماعی رابطه خوبی با تیم فناوری اطلاعات شرکت خود حفظ کنید. آن‌ها می‌توانند شما را از خطرات جدید امنیت رسانه‌های اجتماعی که از آن آگاه می‌شوند مطلع کنند. و مراقب اخبار باشید – هک های بزرگ و تهدیدات جدید بزرگ در رسانه های خبری اصلی گزارش خواهند شد.
خط مشی رسانه های اجتماعی شما این سیاست باید در طول زمان تغییر کند. همانطور که شبکه های جدید محبوبیت پیدا می کنند، بهترین شیوه های امنیتی تغییر می کنند و تهدیدهای جدیدی ظاهر می شوند. بررسی فصلی مطمئن می شود که این سند مفید باقی می ماند و به ایمن نگه داشتن حساب های اجتماعی شما کمک می کند.

6 ابزار امنیت رسانه های اجتماعی

مهم نیست که چقدر به کانال های اجتماعی خود دقت می کنید، نمی توانید 24 ساعت شبانه روز آنها را نظارت کنید – اما نرم افزار می تواند. در اینجا برخی از ابزارهای مورد علاقه امنیت رسانه های اجتماعی ما آورده شده است.

1. مدیریت مجوزها

با یک پلتفرم مدیریت رسانه های اجتماعی مانند Hootsuite، اعضای تیم هرگز نیازی به دانستن اطلاعات ورود برای هیچ حساب شبکه اجتماعی ندارند. شما می توانید دسترسی و مجوز را کنترل کنید، بنابراین هر فرد تنها دسترسی مورد نیاز خود را دریافت می کند.

با استفاده از این نرم افزار اگر شخصی شرکت را ترک کند، می‌توانید حساب کاربری او را بدون نیاز به تغییر تمام رمزهای عبور رسانه‌های اجتماعی خود غیرفعال کنید.

2. جریان های نظارت اجتماعی

نظارت اجتماعی به شما امکان می دهد از تهدیدها جلوتر بمانید. با نظارت بر شبکه های اجتماعی برای ذکر نام تجاری و کلمات کلیدی خود، بلافاصله متوجه خواهید شد که مکالمات مشکوکی در مورد برند شما ظاهر می شود.

بگویید مردم کوپن‌های ساختگی را به اشتراک می‌گذارند، یا یک حساب جعلی شروع به توییت کردن به نام شما می‌کند. اگر از یک پلت فرم مدیریت رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، آن فعالیت را در جریان های خود خواهید دید و می توانید اقدام کنید.

3. ZeroFOX

هنگامی که ZeroFOX را با داشبورد Hootsuite خود ادغام می کنید، به شما هشدار می دهد:

محتوای خطرناک، تهدیدآمیز یا توهین آمیز که برند شما را هدف قرار می دهد
لینک های مخرب ارسال شده در حساب های اجتماعی شما
کلاهبرداری هایی که کسب و کار و مشتریان شما را هدف قرار می دهند
حساب های تقلبی جعل هویت برند شما

همچنین به محافظت در برابر حملات هک تلگرام، هک اینستاگرام ، هک واتساپ  و فیشینگ کمک می کند.

4. حفاظت اجتماعی

Social SafeGuard تمام پست‌های اجتماعی ورودی و خروجی را قبل از توزیع در برابر خط‌مشی رسانه‌های اجتماعی شما نمایش می‌دهد.

این می تواند به محافظت از سازمان و کارکنان شما در برابر خطرات رسانه های اجتماعی کمک کند. همچنین یک ابزار انطباق عالی برای سازمان‌هایی است که در صنایع تحت نظارت هستند.

امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت شبکه های اجتماعی باید توسط خود کاربران هم تامین شود

5. Hootsuite Amplify

قبلاً گفته‌ایم که خط‌مشی رسانه‌های اجتماعی شما باید نحوه استفاده کارکنان از رسانه‌های اجتماعی در محل کار را مشخص کند. با ارائه پست‌های از پیش تأیید شده برای اشتراک‌گذاری کارکنان، Amplify دسترسی اجتماعی شرکت شما را بدون خطر اضافی افزایش می‌دهد.

6. برندفورت

BrandFort می تواند به محافظت از حساب های اجتماعی شما در برابر نظرات هرزنامه کمک کند.

چرا نظرات هرزنامه یک خطر امنیتی است؟ آنها در نمایه های شما قابل مشاهده هستند و ممکن است دنبال کنندگان یا کارمندان قانونی را ترغیب کنند تا روی سایت های کلاهبرداری کلیک کنند. باید با پیامدها مقابله کنید، حتی اگر مستقیماً هرزنامه را به اشتراک نگذارید.

نتیجه

بسیاری از ما نگران این هستیم که با استفاده از کارمندان خود یا سیستم های ضعیف هک شویم. با استفاده از روش های مختلفی که در امنیت شبکه های اجتماعی به شما آموزش داده می شود می توانید از خود محافظت کنید. دقت داشته باشید که استفاده کردن از این روش ها نیازمند تخصص هم هست. یعنی برخی از این موارد امنیتی را فقط افرادی می توانند بارگذاری کنند که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارند. اما اگر هر کسبب و کاری دارید تلاش کنید که از همین ابتدا کار خود را با در نظر گرفتن موارد بالا شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید