امنیت تلگرام و جلوگیری از هک تلگرام و حریم خصوصی خود و خانواده

امنیت تلگرام و جلوگیری از هک تلگرام و حریم خصوصی

امنیت اینستاگرام را چگونه تامین کنیم ؟
آگوست 15, 2017
نود 32
نود 32 را چگونه به صورت رایگان آپدیت کنیم
آگوست 16, 2017

امنیت تلگرام و جلوگیری از هک تلگرام و حریم خصوصی

امنیت تلگرام

امنیت تلگرام

امنیت تلگرام به گفته سازندگان این برنامه پرطرفدار کاملا بالاست اما این ادعای توسعه دهندگان تلگرام مبنی بر امنیت و رمزگذاری کامل اطلاعات، داشتن آگاهی و استفاده از روش های ایمن سازی تلگرام است.

امنیت تلگرام و غیر قابل هک بودن در هنگام استفاده از آن و دانستن تمامی امکانات امنیتی و روش های حریم خصوصی مساله ای است که نه تنها در این ابزار بلکه در هر ابزار دیگری امری مهم و قابل توجه خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید : هک کردن تلگرام و روش های آن

تنظیمات برای امنیت تلگرام و حریم خصوصی نرم افزار

امنیت تلگرام

تلگرام توانسته قابلیت های خوبی  برای امنیت و  محافظت حریم خصوصی کاربران ارائه دهد و شما برای دسترسی به این  تنظیمات امنیتی  اگر گوشی شما اندروید است ابتدا در صفحه اصلی برنامه دکمه بالا سمت چپ را انتخاب کنید، حالا منو به شما نمایش داده میشود

. گزینه Setting را انتخاب کرده و ادامه دهید:

امنیت تلگرام

گزینه Privacy and Security در بخش که یکی از آنها تنظیمات امنیت و حریم خصوصی است. آن را انتخاب کنید:

امنیت تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی

 اولین کار مسدود کردن کاربران –Users Block است شما با استفاده از این قابلیت میتوانید مزاحم های خود را که با شماره های ناشناس مزاحمت به وجود می آورند یا با ارسال تبلیغات ناخواسته باعث اتلاف وقت شما میشوند را انتخاب کنید و مانع دیدن آنها شوید.

برای این کار وارد بخش Blocked Users شوید، تمام مخاطبان که بلاک کرده اید در اینجا موجود هستند :

امنیت تلگرام

با علامت +  گذاشتن در بالای صفحه وارد دفترچه تلفن و مخاطبان خود شوید  که شما خواهید توانست در اینجا لیست افرادی را که میخواهد مانع دیدن آنها در تلگرام شوید را انتخاب کنید.

وضعیت آنلاین بودن یا همان Last Seen

برنامه تلگرام به کاربران این امکان را به طور پیش فرض می دهد که  بتوانند آنلاین بودن یا نبودن کاربر را مشاهده کنند. شما میتوانید نمایش وضعیت خود را برای کاربران دیگر محدود کنید.

برای استفاده از این خدمت برنامه گزینه Everybody یا همان گزینه پیش فرض است امکان مشاهده وضعیت آنلاین بودن در اختیار همگان قرار میگیرد. گزینه My Contacts این امکان را فقط برای مخاطبان شما نشان میدهد. گزینه ی Nobody به هیچکس وضعیت آنلاین شما را نمایش نمیدهد. در بخش Add Exceptions میتوان استثناهایی برای افراد خاص جهت مشاهده وضعیت آنلاین ایجاد کرد.

 دو نکته مهم :

1-اگر  شما مراحل گفته شده را انجام دادید و مانع مشاهده  شدن وضعیت خود توسط فرد یا افرادی شوید، متقابلا خودتان نیز نمیتوانید وضعیت آنها را مشاهده کنید.

2.  پس شما وارد  تنظیمات این بخش شوید تا مشاهده وضعیت شما توسط کاربران دیگر به طور کامل قطع نشود، بلکه وضعیت شما به صورت تقریبی با کلماتی شبیه به Last Seen Recently نمایش داده میشود.

اضافه شدن به گروه ها – Groups

شبکه اجتماعی تلگرام به طور پیش فرض این امکان را می دهد که دیگران با دسترسی به شماره تماس و مشخصات کاربر میتوانند او را در هر گروهی اضافه کنند.

با این قابلیت شاید باعث ایجاد مزاحمت مسائل و مشکلاتی برای کاربران شود، . ولی شما خواهید توانست که این وضعیت را محدود کنید و اجازه اضافه شدن به گروه های ایجاد شده توسط افراد ناشناس ندهید.

طبق تصوبر به صفحه تنظیمات بروید و  این  گزینه ی Every Body به صورت پیش فرض امکان اضافه شدن فرد به گروه ها را به همه میدهد. با انتخاب گزینه My Contacts تنها افرادی که در دفترچه تلفن شما هستند قابلیت این کار را دارند. همچنین مانند تنظیمات مربوط به مشاهده وضعیت فعالیت، با استفاده از افزودن استثناها در قسمت Add Exceptions امکان اضافه شدن به گروه ها را میتوان خیلی محدود تر کرد.

وحتی با انتخاب Add users در مقابل گزینه ی Always Allow خواهید توانست که افراد خاصی را برای افزودن به گروه ها را بدهیم و در مقابل گزینه Never Allow این امکان را میدهد که از برخی افراد قابلیت اضافه کردن به گروه را بگیریم.

امنیت تلگرام

در آخر برای خواندن مطالب بیشتر درباره روش های جلوگیری از هک تلگرام می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب هک تلگرام با imei را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!