استخراج بیت کوین در ایران را چگونه انجام دهیم ؟ آیا این کار قانونی است ؟

استخراج بیت کوین در ایران رسمی شد

هک گوشی با برنامه
هک گوشی با برنامه امکان پذیر است؟
جولای 26, 2019
هک چیست و با چه روش هایی انجام می شود؟
جولای 31, 2019

استخراج بیت کوین در ایران رسمی شد

استخراج بیت کوین در ایران

چند سالی هست که بحث بیت کوین و در آمدهایی که می توان از آن کسب کرد، در میان مردم بسیار داغ شده است. اما خبر رسمی شدن استخراج بیت کوین در ایران ، خبر تازه ای است که در چند روز اخیر بسیار می شنویم. این خبر خروجی جلسه چند روز گدشته هیئت دولت می باشد که با حضور رئیس جمهور برگزار شد و طی آن استخراج بیت کوین به رسمیت شناخته شد.

هیات وزیران در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، با استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.

استخراج بیت کوین در ایران

طبق گفته خبرگزاری ها، وزیران و دیگر اشخاص حاضر در این جلسه با استخراج بیت کوین در ایران تحت عنوان فراورده های پردازشی رمزنگاری شده، موافقت کردند. در واقع به معنای این است که از این به بعد استخراج بیت کوین در ایران به عنوان یک فعالیت صنعتی و کاملا قانونی شناخته می شود و هر شخصی می تواند مجوزهای لازم را کسب نموده و شروع بع  فعالیت در این حوزه نماید.

البته در مفاد این قانون ذکر شده که مسئولیت تمام ریسک هایی که در پی استفاده از ارزهای دیجیتال وجود دارند، بر عهده شخصی است که این ارزها را استخراج یا خرید و فروش می کند، و دولت، وزارت خانه یا هیچ نهاد دیگری مسئولیت و حمایت از آن را به عهده نمی گیرد. همچنین اجازه استفاده از این ارزها برای مبادلات داخل کشور نیز صادر نشده است.

علاوه بر این، هیات دولت عنوان کرده است که استخراج بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری، مانند سایر فعالیت های صنعتی در کشور، مشمول مالیات خواهد بود. اما معافیت از مالیات در این صنعت نیز وجود دارد که می توان با استخراج ارز دیجیتال و برگرداندن ارز حاصله به چرخه اقتصادی کشور این کار را انجام داد، تا هم به نوعی به ارزآوری کشور کمک نمود و هم از پرداخت مالیات معاف شد.

دیدگاهتان را بنویسید