آموزش هک حرفه ای و اصولی در 8 مرحله و سریع ترین حالت ممکن

آموزش روش های اصولی هک و امنیت دستگاه های هوشمند

دانلود برنامه هک گوشی
دانلود برنامه هک گوشی ❤️+آموزش هک گوشی با شماره و از راه دور plc spy
مارس 3, 2019
هک گوشی از طریق
هک گوشی از طریق شماره تلفن چگونه ممکن است ؟
مارس 8, 2019

آموزش روش های اصولی هک و امنیت دستگاه های هوشمند

آموزش هک حرفه ای

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و آمدن سیستم های هوشمند به بازار و همه گیر شدن آنها، قابلیت ها و امکانات بسیاری در اختیار همگان قرار گرفته است. از طرفی نیز این سیستم های هوشمند به یک مخزن اسرار برای هر شخص تبدیل شده که همه اطلاعات خصوصی خود را در آن نگهداری می کنند. اما این خصوصی شدن سیستم های هوشمند باعث شده که افراد زیادی در پی پیدا کردن راهی برای دسترسی به اطلاعات خصوصی اشخاص موردنظرشان باشند. برای دسترسی و نفوذ به اطلاعات موجود در دستگاه شخصی دیگر یا همان هک دستگاه های دیگر، راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از نرم افزار هک گوشی یا کامپیوتر می باشد. اما افراد زیادی هستند که می خواهند هک را از روش های درست و اصولی یاد بگیرند و انجام دهند و به یک هکر حرفه ای تبدیل شوند. ما نیز در این مطلب قصد داریم به آموزش هک حرفه ای بپردازیم و مراحل تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مراحل آموزش هک حرفه ای

واژه ی هک برای بسیاری مفهوم خراب‌کاری و یا سرقت اینترنتی را دارد، اما در واقعیت آموزش هک حرفه ای کاربردهای بسیار بیشتری دارد. اگر یک فرد خود هکر نبوده و از راه‌های نفوذ خراب‌کاران به سیستم‌های الکترونیکی مطلع نباشد، چطور می‌تواند از دسترسی دیگران به سرویس‌هایش جلوگیری کند؟

به طور مثال امروزه که فاش شدن اطلاعات از طریق هک اینستاگرام یا هک کردن واتساپ و باقی حساب ها به راحتی انجام می پذیرد ، ما باید برای محافظت از اطلاعات خود روش های هک این حساب ها را بدانیم تا بتوانیم از نفوذ هکرها جلوگیری کنیم.

از طرفی یادگیری آموزش هک حرفه ای و آموزش هک گوشی نیازمند آموختن مباحثی گوناگون است، به طوری که می‌بایست هم در زمینه برنامه نویسی و هم در زمینه شبکه، مهارت خاصی داشته باشید. در ادامه برای آموزش هک حرفه ای ، 8 مرحله ی لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص امنیت و یا یک هکر را خواهیم گفت.

آموزش هک حرفه ای

مقاله مرتبط : قبل از شروع به خواندن مراحل پیشنهاد می کنم نگاهی به مقاله مربوط به معرفی بهترین نرم افزار 👈👈👈 هک گوشی 👉👉👉 بیندازید . چرا که ممکن است هدفتان از آموزش هک تنها هک تلفن یک شخص خاص باشد که در این صورت با خواندن مقاله ی گفته شده به هدفتان خواهید رسید.

 

مرحله اول: یادگیری زبان‌های برنامه نویسی

هکرها علاقه زیادی به برنامه نویسی دارند و به آن به چشم یک بازی هوش می کنند، برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای، حتما باید به برنامه نویسی علاقه مند باشید و زبان های مختلف آن را بشناسید و با آنها کار کنید.

برای یادگیری زبان های برنامه نویسی بهتر است ابتدا یک زبان را به خوبی یادبگیرید و سپس زبان های دیگر را به ترتیب فرابگیرید. با یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی به طور کامل، کار با زبان های دیگر بسیار برایتان راحت خواهد شد. در اینجا لیستی از زبان های موردنیاز برای یک هکر را به شما خواهیم گفت.

 

زبان C: این زبان یکی از مهمترین زبان های برنامه نویسی می باشد که تقریبا هرکسی که در زمینه امنیت فعالیت دارد با این زبان نیز آشنایی دارد. سیستم عامل های مختلف را با زبان C می نویسند و به همین دلیل هم با یادگیری این زبان به راحتی می توانید به قسمت های مختلف یک سیستم عامل دسترسی پیدا کنید. با یادگیری زبان C شما پایه ی برنامه نویسی را می آموزید و از آن پس یادگیری دیگر زبان ها برای شما بسیار راحت خواهد بود.

زبان Python: شاید بتوان گفت که یادگیری این زبان از سایر زبان ها راحت تر و ساده تر است. بسیاری از متخصصین امنیت برای انجام فرآیند های تکراری نفوذ از زبان Python  استفاده می کنند. اگر این زبان را فرا بگیرید می‌توانید به سادگی exploit‌ها را بخوانید و برای خود exploit‌های کاربردی بنویسید.

زبان برنامه نویسی PHP: از این زبان برای نوشتن قالب سایت های اینترنتی استفاده می کنند و می توان گفت که PHP قلب تپنده اکثر سایت‌های اینترنتی است و یادگیری آن به شما کمک می کند تا بتوانید حجم وسیعی از فعالیت‌ها را در زمان کوتاه انجام دهید.

زبان اسمبلی: زبان اسمبلی از آن جهت مفید است که سطح پایین ترین زبانی است که پردازنده شما قادر به فهم آن می‌باشد. اگر با این زبان آشنا نباشید از exploit‌های زیادی محروم خواهید بود.

زبان SQL: زبان SQL یک زبان برای ارتباط نرم افزار با پایگاه داده‌های رابطه‌ای تحت SQL است. حجم قابل توجه سایت‌هایی که در اینترنت هک می‌شوند بدلیل داشتن اشکالات در SQL خود آسیب پذیرند. با یاد گرفتن این زبان و آموختن تکنیک‌های SQL Injection می‌توانید به میزان قابل توجهی قابلیت‌های نفوذگری خود را افزایش دهید.

مرحله دوم: برای آموزش هک حرفه ای کار با لینوکس را بیاموزید

حتما می دانید که نسخه های بسیاری از سیستم عامل لینوکس واقعا برای هک و تست نفوذ ساخته شده اند. اگر کالی لینوکس را بشناسید، می دانید که یکی از نسخه های قدرتمندی که قادر به انجام عملیات نفوذ بر روی هر ابزاری است کالی لینوکس می باشد.

هنگامی که از لینوکس استفاده می‌کنید به حجم وسیعی از ابزارهای قدرتمند برای انجام نفوذ دسترسی خواهید داشت. این سیستم عامل به دلیل برخوردار بودن از خط فرمان قدرتمند می‌تواند بسیاری از کارها را به صورت خودکار برای شما انجام دهد.

مرحله سوم: مفاهیم شبکه را بیاموزید

در صورتی که شبکه را به طور کامل و به صورت مفهومی قرابگیرید در آموزش هک حرفه ای بسیار موفق خواهید شد. بسیاری از متخصصان تست نفوذ چیز زیادی از شبکه نمی دانند، بنابراین از حجم وسیع آسیب پذیری‌های موجود در شبکه‌ها محروم می‌شوند.

یادگیری شبکه نیازمند یادگیری اصطلاحات و استانداردهای موجود و توانایی در پیاده سازی شبکه‌های مختلف است. گاهی به یک شبکه نفوذی صورت می‌پذیرد ولی برای گسترش دسترسی‌ها و نفوذ به دیگر سیستم‌ها نیاز است که به مفاهیم شبکه مسلط باشید.

برای یادگیری شبکه می‌توانید کار خود را با دوره‌ها و کتاب‌های network+ شروع کنید.

 

📚📚📚 بیشتر بخوانید : رفع هک گوشی را چگونه انجام دهیم ؟

 

مرحله چهارم: هدف داشته باشید و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید

برای خود یک هدف انتخاب کنید، البته مراقب باشید که هدف شما از یادگیری هک، انجام کارهای غیرقانونی نباشد، چرا که هرقدر هم که حرفه ای باشید متخصصان پلیس به خاطر داشتن دانش بالا در این زمینه، به راحتی می توانند شما را دستگیر کنند.

می توانید سیستم خود را هدف قرار دهید و خود را هک کنید! به این معنا که یک سرور مجازی برای خودتان ایجاد کنید و سعی کنید به آن نفوذ کنید.

همچنین می توانید از سایت‌های آسیب پذیری که برای تمرین در اختیار علاقه مندان به یادگیری امنیت ایجاد شده اند استفاده نمایید.

وقتی هدفتان را با توجه به نکات گفته شده انتخاب کردید، باید عملیات جمع آوری اطلاعات را شروع نمایید، در این مرحله هر اطلاعاتی مفید است، از جمله این اطلاعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موقعیت مکانی و زمانی هدف
  • زبان مورد استفاده توسط متخصص پیاده کننده سرویس
  • سیستم عامل و سرویس‌هایی که روی سیستم عامل پیاده شده است
  • سعی در تشخیص فایروال و تمهیدات امنیتی سیستم
  • تکنولوژی‌های مورد استفاده
  • بررسی مشکلات امنیتی موجود در سیستم با استفاده از ابزارهای مختلف
  • بررسی مسائل مرتبط با شبکه از جمله تعداد IP و پورت‌های باز موجود در سیستم

توجه داشته باشید که در تمام مراحل آموزش هک حرفه ای و انجام تست نفوذ، امنیت خود را در بالاترین سطح نگه دارید چرا که ممکن است هنگام انجام عملیات تست و بررسی توسط مدیر سیستم شناسایی شوید و مدیر سیستم اقدام به هک و سرقت اطلاعات شما نماید.

همچنین لازم به ذکر است که باید قبل از انجام هر فعالیتی خوب فکر کنید، ممکن است وقتی بسته‌های بسیاری را به سمت سیستم هدف ارسال می کنید، سرور نیت شما را کشف کرده و شما را بلاک کند. ممکن است شما یک آسیب پذیری را کشف کنید ولی با انجام اعمال مشکوکی لو رفته و مدیر سیستم آن نقص و آسیب پذیری را یافته و بر طرف کند.

مرحله پنجم: سعی کنید رمز های عبور را بشکنید

همانطور که می دانید برای ورود به هر سیستم تحت وب و یا شبکه ای، باید پسورد آن را داشته باشیم، با داشتن این پسورد بعد از وارد شدن به سیستم تحت وب می توانید به سیستم عامل سرور نیز وارد شوید.

البته در بسیاری از حالت ها با نفوذ پذیری SQL Injection می‌توانید یک Hash از پسورد را پیدا کنید که با کمک تکنیک‌هایی خاص  به رمز ورود دست یابید.

آموزش هک حرفه ای

البته روش های دیگری مانند burtforce وجود دارند که با آن‌ها می‌توانید تعداد زیادی از رمز های عبور را بر روی فرم ورود تست کرده و کلمه عبور درست را بیابید.

یکی دیگر از راه های شکستن عبارات هش شده نیز استفاده از جداول رنگین کمانی هستند.

بهتر است بدانید که تکنولوژی‌های جدید از کارت گرافیک به عنوان پردازنده کمکی برای عملیات رمزنگاری استفاده می‌کنند که شکستن رمز آن‌ها می‌تواند سریع تر باشد.

مرحله ششم: تلاش برای افزایش سطح دسترسی در سرور و شبکه

در آموزش هک حرفه ای و انجام عملیات هک گاهی لازم است یک سایت کوچک را هک کنید تا با گرفتن دسترسی روی آن بتوانید سرور اصلی را هک کنید.

در بعضی مواقع باید وارد یک شبکه WIFI شوید و از آنجا به سیستم های موجود در آن شبکه نفوذ نمایید.

بنابراین به یاد داشته باشید که ورود به یک سیستم تازه اول کار است و بعد از آن برای رسیدن به هدف اصلی می بایست دسترسی های بیشتری را برای خود فراهم کنید.

وقتی به یک دستگاه نفوذ کردید لیست نرم افزارهای نصب شده در آن دستگاه را پیدا کنید و برروی تک تک آنها کار کنید تا یک باگ امنیتی در یکی از نرم افزارها پیدا کنید. با پیدا کردن نرم افزارهای مشکل دار کار شما برای رسیدن به هدفتان آسان تر خواهد شد.

مرحله هفتم: در پشتی و یا BackDoor بسازید

شاید شما با پیدا کردن رمز عبور یک سیستم بتوانید به آن وارد شوید، اما پس از مدت زمانی صاحب سیستم پسورد خود را عوض کند و دیگر نتوانید به آن وارد شوید. برای جلوگیری از بسته شدن راه ورودتان می بایست یک در پشتی یا همان BackDoor در سیستم موردنظر ایجاد نمایید.

توجه داشته باشید که درهای پشتی باید طوری اضافه شوند که مدیر سیستم نتواند به ماهیت و نفوذ شما پی ببرد.

مرحله هشتم: در آموزش هک حرفه ای ، مخفی ماندن یکی از مهم ترین اصول است

یکی از مهم ترین اصول در انجام عملیات هک، مخفی ماندن در عملیات است. برای این که بتوانید مخفی بمانید و ردپاهای خود را در سیستم هدف پاک کنید، باید کاملا از ساختار سیستم عاملی که قصد هک آن را دارید مطلع باشید.

تقریبا هر عملیاتی در وب سرور و در سیستم عامل در فایل‌های Logs ذخیره می‌شود، بنابراین همیشه در حین انجام عمل هک و پس از آن رد پای خود را از این قسمت ها حذف کنید.

معرفی سایت های معتبر آموزش هک

تا به اینجا با مراحل تبدیل شدن به هکر و آموزش هک حرفه ای آشنا شدید ، در این قسمت قصد داریم تعدادی از سایت های معتبر که به شما برای تبدیل شدن به هکر حرفه ای و اخلاقی کمک می کند ، آشنا کنیم. در این سایت ها می توانید به تمرین هک بپردازید.

1. Google Gruyere

Google Gruyere یک وب سایت قابل هک است .که توسط خود غول اینترنتی توسعه یافته است. وب سایت پر از حفره است و از کد “پنیری” استفاده می کند . که با نام پنیر و طراحی وب سایت ذکر شده است.

پس از آماده شدن برای شروع ، Google Gruyere چند چالش را برای انجام دادن به شما ارائه می دهد. Google Gruyere عمداً دارای کد ضعیف و آسیب پذیر است که می توانید از آن سوء استفاده کنید.

مشکلات این مناطق ضعیف را برجسته می کند و وظیفه ای را برای انجام به شما می دهد. به عنوان مثال ، یکی از چالش ها این است که شما جعبه های هشدار HTML را به ویژگی قطعات وب سایت تزریق کنید . که با بارگذاری صفحه توسط کاربر فعال می شود.

اگر در نحوه انجام یک چالش گیر کرده اید ، نگران نباشید. هر مأموریت نکاتی را برای کمک به شما در جهت درست ارائه می دهد. اگر اینها کمکی نمی کند ، می توانید راه حل را مشاهده کرده و خودتان آن را پیاده سازی کنید. تا نحوه عملکرد سوء استفاده را احساس کنید.

2. HackThis

وب سایت HackThis ، در تلاش برای انجام ماموریت “واقعی”

بسیاری از وب سایت ها به طور فعال از شما دعوت نمی کنند تا آنها را در عنوان خود هک کنید . اما HackThis یک استثنا است. البته ، شما وب سایت واقعی را هک نمی کنید ، اما این امتحان را به چالش می کشد.

HackThis دارای طیف گسترده ای از چالش ها در دسته های مختلف است.بنابراین شما مجبور خواهید بود چیزی برای آزمایش خود بیابید. بسته به سطح مهارت خود ، چالش های اساسی و چالش های دشواری وجود دارد. اگر می خواهید کدهای ساده CAPTCHA را بشکنید ، یک بخش کامل برای آن وجود دارد.

حتی یک دسته “واقعی” وجود دارد که شامل سناریوهای تخیلی جالب است .که در آن شما یک وب سایت را برای یک مشتری هک می کنید.

بهترین قسمت در مورد HackThis نکات است. هر پازل دارای یک صفحه نکات اختصاصی است که در آن می توانید با اعضای انجمن صحبت کنید و در مورد اشتباهات خود صحبت کنید. اعضا هرگز راه حلی به شما نمی دهند تا بتوانید خودتان آن را بدون خرابکار تشخیص دهید.

3. bWAPP

در حالی که هک وب سایت ها مفید هستند ، اشکالات و سوء استفاده هایی وجود دارد که نمی توانند آنها را پوشش دهند. به عنوان مثال ، این وب سایت ها نمی توانند چالش هایی را شامل شوند .که شامل حذف یک وب سایت می شود. اگر چنین می کردند ، هیچ کس دیگری بعد از آن نوبت نمی گرفت!

به این ترتیب ، بهتر است حملات ویرانگر بیشتری را بر سرور خود میزبانی کنید تا به وب سایت دیگران آسیب نرسانید. اگر به این حوزه هک علاقه دارید ، برنامه وب باگی (bWAPP) را امتحان کنید.

نقطه قوت اصلی bWAPP تعداد زیاد اشکالات آن است. این نرم افزار بیش از 100 مورد دارد ، از ضعف های مستقیم Denial of Service (DDoS) گرفته تا آسیب پذیری های Heartbleed تا HTML5 ClickJacking. اگر می خواهید در مورد آسیب پذیری خاصی بیاموزید ، شانس خوبی وجود دارد که bWAPP آن را اجرا کرده باشد.

وقتی می خواهید به آن ضربه بزنید ، آن را بارگیری کرده و روی سیستم مورد نظر خود اجرا کنید. پس از اجرا ، می توانید نحوه هک قانونی را بدون نگرانی از مزاحمت مدیر وب سایت بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!