آموزش هکر شدن قدم به قدم از مبتدی تا پیشرفته / هرآنچه برای شروع این راه باید بدانید

آموزش هکر شدن قدم به قدم از مبتدی تا پیشرفته

سامسونگ s21
سامسونگ s21 و هرآنچه باید درباره ی آن بدانید
فوریه 14, 2021
مکانیابی
مکانیابی افراد از طریق تلفن همراه
فوریه 24, 2021

آموزش هکر شدن قدم به قدم از مبتدی تا پیشرفته

آموزش هکر شدن

آموزش هکر شدن قدم به قدم

هک کردن کار خوبی نیست!! اما در این مقاله می خواهیم برای افرادی که می خواهند دست برد بزنند آموزش هکر شدن بدهیم! در مورد آموزش هکر شدن باید بدانید که سطوح مختلفی دارد. یعنی اینطور نیست که شما بتوانید با خواندن یک یا دو مقاله درباره آموزش هکر شدن ، به یک هکر حرفه ای تبدیل شوید. بخش پایه ای هک کردن انواع بخش ها را می توانید آموزش ببینید اما برای این که تبدیل به یک هکر حرفه ای شوید باید خودتان به صورت عملی تلاش کنید. مطالبی که در ادامه آموزش هکر شدن خواهید خواند:
 • آموزش هکر شدن؛هک چیست؟
 • هکر کیست؟
 • آموزش هکر شدن
 • اصول پایه ای دستگاه های دیجیتال
 • زبان برنامه نویسی HTML
 • زبان های برنامه نویسی دیگر
 • خلاقیت
 • بروز بودن
 • چند نکته مهم برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای

آموزش هکر شدن؛هک چیست؟

هک کردن فعالیت شناسایی نقاط ضعف در سیستم رایانه ای یا شبکه برای بهره برداری از امنیت برای دستیابی به داده های شخصی یا داده های تجاری است. نمونه ای از هک کامپیوتر می تواند این باشد: استفاده از الگوریتم شکستن رمز عبور برای دسترسی به سیستم رایانه ای.رایانه ها برای اداره مشاغل در همه ی زمینه ها اجباری شده اند. یعنی شما می توانید آن را در انواع و اقسام مشاغل جامعه و موسسات ببینید. بنابراین کسی که آموزش هک کردن می بینند می تواند به بخش های بسیار زیادی آسیب و صدمه بزند. داشتن سیستم های رایانه ای جداگانه کافی نیست. آنها برای تسهیل ارتباط با مشاغل خارجی نیاز به شبکه دارند. این امر یک هکر را در معرض دنیای خارجی و هک قرار می دهد. هک سیستم به معنای استفاده از رایانه برای انجام اقدامات متقلبانه مانند کلاهبرداری ، حمله به حریم خصوصی ، سرقت اطلاعات شرکتی / شخصی و غیره است. جرایم سایبری سالانه میلیون ها دلار برای بسیاری از سازمان ها هزینه دارد. مشاغل باید از خود در برابر چنین حملاتی محافظت کنند.

هکر کیست؟

هکر شخصی است که ضعف در سیستم های رایانه ای و / یا شبکه ها را برای دستیابی به آن پیدا کرده و از آن سو استفاده می کند. هکرها معمولاً برنامه نویسان رایانه ای ماهر و دارای دانش امنیت کامپیوتر هستند. دقت داشته باشید که در میان هکر ها هم افرادی پیدا می شود که به تقویت سیستم های رایانه ای و دیجیتال کمک می کنند و هم افرادی پیدا می شوند که قصد دارند از این طریق به سیستم های مختلف آسیب و صدمه بزنند. در این میان، هکر های زیادی هستند که بدلیل کیفیت بالای کارشان، در شرکت های مختلفی استخدام می شوند تا تمام راه های امنیتی مربوط به یک سیستم را چک کنند. این کار درست مانند این است که یک دزد ماهر و حرفه ای را برای پیدا کردن نقاط ضعف امنیتی یک بانک استخدام کنند! مشخص است که درر این راه حل دزد مورد نظر خودش را جای سارق احتمالی قرار می دهد و باعث می شود که بسیاری از راه های سرقت بسته شود و محدوده ی امنی به وجود بیاید. آموزش هکر شدن

آموزش هکر شدن

1-اصول پایه ای دستگاه های دیجیتال را فرابگیرید:

مشخص است که تا پایه های کار خود را محکم نکنید نمی توانید شروع به آموزش هکر شدن کنید. افرادی که به صورت معمول با رایانه ها سر و کار دارند و روزانه حداقل یک ساعت با آن کار می کنند می توانند تا حدودی با مباحث پایه ای مربوط به رایانه ها آشنا باشند. در این حالت می توان گفت که می توانند به مراحل بعدی آموزش هکر شدن بروند!

2-یادگیری زبان برنامه نویسی HTML:

فرایند یادگیری یک زبان برنامه نویسی نیاز به صبر زیادی دارد. هر فرد علاوه بر این که برای آموزش هکر شدن خود در حال یادگیری است، باید همه ی این اطلاعات را به صورت عملی امتحان کند. این موضوع باعث می شود که تبدیل به یک هکر حرفه ای شود.
آموزش هکر شدن

یادگیری زبان اچ تی ام ال و دیگر زبان های برنامه نویسی از اولین قدم ها برای تبدیل شدن به یک هکر می باشد

اگر نمی دانید چگونه برنامه نویسی کنید ، یادگیری زبان اصلی HyperText Mark-Up (HTML) و ایجاد مهارت در آن به تدریج ضروری است. آنچه هنگام مشاهده وب سایتی از تصاویر ، تصاویر و اجزای طراحی مشاهده می کنید ، همه با استفاده از HTML کدگذاری شده اند. برای یک پروژه ، تمرین کنید تا بیاموزید که چگونه یک صفحه اصلی ایجاد کنید و از آنجا راه خود را ادامه دهید.

3-زبان های برنامه نویسی دیگر را یاد بگیرید:

ممکن است با خودتان فکر کنید که یادگرفتن زبان HTML که در بالا گفته شد تنها زبانی است که باید یاد بگیرید اما اینطور نیست! آموزش هکر شدن برای تبدیل شدن به یک حرفه ای باید به صورت جدی ادامه پیدا کند. اینطور نیست که یک هکر بتواند تا یک حد خاص پیش ببرود و بعد از آن نیازی به آموزش هکر شدن نداشته باشد. بلکه باید به طور مداوم اطلاعت خود را بروز کند. قبل از شروع به سرودن شعر ، باید گرامر مقدماتی یک زبان را یاد بگیرید. قبل از اینکه قوانین را زیر پا بگذارید ، باید قوانین را یاد بگیرید. اما اگر هدف نهایی شما هکر شدن باشد ، برای نوشتن شاهکار خود به بیش از انگلیسی پایه نیاز خواهید داشت.این همان چیزی است که شما را ایجاب می کند به سمت روش های مختلف برنامه نویسی پیش بروید. چون سیستم های مختلفی که در انواع بخش ها وجود دارند با زبان های مختلفی هم برنامه نویسی شده اند و بدون دانستن آن ها نمی توانید کاری را از پیش ببرید.

4-خلاقیت خود را افزایش دهید:

در دنیای دیجیتال و کد نویسی خلاقیت می تواند بیداد کند! همه ی نرم افزار هایی که تا به حال استفاده کرده اید و همه ی سایت هایی که در حال حاضر مشاهده می کنید به وسیله ی کد ها طراحی شده اند. به همین دلیل باید بدانید که این مسئله بسیار مهم است. علاوه بر این که می توانید یک نرم افزار را طراحی کنید، باید توانایی این را داشته باشید که باخلاقیت بالای خود اقدام به ایجاد بخش های مختلف برای هکر شدن کنید.
آموزش هکر شدن

خلاقیت لازمه ی هکر شدن است

5-متن باز بودن را یاد بگیرید:

بعد از این که زبان های برنامه نویسی را یاد گرفتید باید به این موضوع توجه داشته باشید که خلاقیت شما باید در یک بستر مهم رشد کند. این بستر می تواند برای شما برنامه های متن باز باشد. برنامه متن باز به برنامه هایی گفته می شود که افراد می توانند در آن تغییراتی را ایجاد کنند. البته این طور نیست که هر تغییری در یک برنامه توسط هر کسی مجاز باشد. یک برنامه نویس می تواند کد گزاری های مربوط به یک برنامه را تغییر دهد و سپس اعلام کند که این تغییرات در نسخه ی جدید به وجود خواهند آمد. سپس یک رای گیری برگزار می شود و اگر بیشتر کاربران موافق بودند، این کد اعمال می شود. مسلما این نوع برنامه ها می توانند برای کامل شدن و حرفه ای شدن بعد از آموزش هکر شدن کاربردی باشد. چون می توانید با علایق و سلایق کاربران شبکه های مختلف آشنا شوید و هم چنین استفاده از بان برنامه نویسی را به صورت عملی و جدی تمرین می کنید.

6- برای هکر شدن اطلاعات خود را بروز کنید:

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفته شد، آموزش هکر شدن به تنهایی نمی تواند به هیچ عنوان کامل و کافی باشد. چون یک هکر باید به طور روزانه زمانی را مشخص کند که در ان اطلاعات خود را به روز کند و از انوع مختلف آنتی هکینگ ها اطلاع داشته باشد. در صورتی که یک هکر بتواند شناخت بیشتری را نسبت به امنیت ها و سیستم های امنیت داشته باشد می تواند عملکرد بهتری را در اجرای عملی هک انجام دهد.

به نکات زیر توجه داشته باشید

 • برخی از شرکت ها حقوق هکرها را برای آزمایش امنیت خود پرداخت می کنند. اگر به اندازه کافی در هک کردن خوب شوید ، این می تواند شغل شما باشد!
 • اطمینان حاصل کنید که گرفتار نخواهید شد ، اگرچه کاری که قصد انجام آن را دارید می تواند غیرقانونی باشد ، اما توصیه می شود که درگیر هک های کلاه سیاه نشوید.
 • زبان برنامه نویسی خود را خوب بنویسید. گرچه این یک کلیشه رایج است که برنامه نویسان قادر به نوشتن آن نیستند ، اما تعداد قابل توجهی از هکرها نویسندگان بسیار خوبی هستند.
 • LISP به یک دلیل دیگر ارزش یادگیری دارد ، تجربه عمیق روشنگری که در نهایت به دست خواهید آورد. این تجربه شما را به برنامه نویس بهتری برای بقیه روزهای خود تبدیل خواهد کرد ، حتی اگر واقعاً هرگز از خود LISP زیاد استفاده نکنید. با نوشتن و اصلاح حالت های ویرایش ویرایشگر متن Emacs یا پلاگین های Script-Fu برای نرم افزار پیشرفته ویرایش تصویر GIMP ، می توانید به راحتی با LISP تجربه ابتدایی کسب کنید.
 • مهارت های خود را در وب سایت هایی که ایجاد کرده اید آزمایش کنید. این کار باعث می شود نقص هایی که در هنگام ببرنامه نویسی داشته اید را تصحیح کنید.
 • از مهارت های خود همیشه استفاده کنید. هکر کلاه سفید شدن برای همه خوب است و بسیار ایمن تر از هکر کلاه سیاه شدن و به خطر انداختن مشکل برای پلیس است.
 • مراقب آنچه هک می کنید باشید. فعالیتهای غیرقانونی می تواند عواقب جدی داشته باشد و هیچ چیز در اینترنت بی نام نیست.
 • هرگز سعی نکنید فعالیتهای غیرقانونی انجام دهید که باعث دردسر شما شود
 • اگر می توانید سیستم های آنها را آزمایش کنید از یک سرویس امنیتی (ADT) سوال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید